Parlament musí byť príkladom pre správanie ľudí, tvrdí Danko

Andrej Danko zdôraznil, že ak nebude fungovať Národná rada Slovenskej republiky, nebude fungovať ani spoločnosť.

BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) – Je veľkou udalosťou, že parlament schválil nový rokovací poriadok. Povedal to iniciátor novely zákona o rokovacom poriadku, predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) na tlačovej besede po hlasovaní Národnej rady SR.

Ako zdôraznil, ak nebude fungovať Národná rada Slovenskej republiky, nebude fungovať ani spoločnosť.

Odporúčame:

V parlamente schválili zákaz transparentov aj rečnícky čas

Opozícia tvrdí, že rokovací poriadok jej chce zalepiť ústa

Nadávky a urážky. Danko zverejnil video z parlamentu

Kotlebove hliadky vo vlakoch skončia, novelizuje sa zákon

Schválili protischránkový zákon, prešli aj návrhy opozície

V pléne je jediným argumentom slovo

Som zodpovedný aj za to, že národná rada musí byť tou vzorovou inštitúciou, ktorá bude príkladom pre žitie ľudí, pre správanie sa ľudí k sebe a inštitúciou, ktorá rieši problémy ľudí,“ povedal Danko.

Danko dodal, že si stojí za tým, že zmeny rokovacieho poriadku boli potrebné a poďakoval tým, ktorí pri zmenách pomáhali. V tej súvislosti poukázal na správanie sa poslanca Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) krátkymi zostrihanými videami, v ktorých sa Matovič vulgárne vyjadruje. „Bolo treba zmeniť rokovací poriadok, aby sa do parlamentu vrátila elementárna slušnosť,“ povedal.

Hoci zákonom prešiel zákaz používania transparentov v pléne, šéf NR SR vysvetlil, že poslanci ich môžu využívať na tlačových konferenciách. V pléne je podľa neho jediným argumentom slovo.

Danko sa o svoju stoličku neobáva

Zdôraznil, že do zmien zakomponovali aj opozičný návrh, a tým je, že môžu poslanci vystúpiť v rozprave nie raz, ale dvakrát. Maximálny rečnícky čas poslancov podľa neho má robiť poriadok s poslancami, ktorí vo svojich vystúpeniach osobne urážali svojich kolegov. „Verím, že poslanci budú kvitovať, že časové obmedzenie rečníckeho času sa vzťahuje aj na ministrov, že poslanci budú môcť vystúpiť dvakrát a že NR SR začne riešiť problémy ľudí,“ dodal.

Danko vyzdvihol, že budú môcť v pléne vystúpiť aj europoslanci. „Sme jeden z prvých štátov, ktorý bude môcť vypočuť aj europoslancov,“ povedal. Ako povedal, neobáva sa, ak sa opozícia obráti na ústavný súd s tým, že je nový rokovací poriadok protiústavný. „Môžu využiť svoje zákonné právo,“ povedal a dodal, že sa neobáva o svoju stoličku. „Mám čisté svedomie v tom, ako sme zákon schvaľovali,“ povedal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články