Parašutistke zlyhal padák, dopadla na zaparkované auto

Vyznavačka skydivingu už v minulosti podnikla v iných krajinách zoskoky s oneskoreným otvorením padáku.LONDÝN 11. septembra (WebNoviny.sk) – Britská parašutistka zahynula, keď sa jej padák pri skydivingu úplne neotvoril a dopadla na zaparkované auto v slepej uličke s obytnými budovami. Informovala o tom v nedeľu britská polícia.

Žena dopadla v sobotu popoludní na ulicu v obci Shotton Colliery, ktorá sa nachádza neďaleko malého letiska a 400 kilometrov severne od hlavného mesta Londýn. Záchranný vrtuľník prepravil parašutistku do nemocnice, ale tam ju neskôr vyhlásili za mŕtvu.

Odporúčame:

Dvoch Poliakov v Británii brutálne zbili, jeden neprežil

Polícia nezverejnila meno obete, ale uviedla, že išlo o 49-ročnú ženu z mesta Hebburn v severnom Anglicku. Táto vyznavačka skydivingu už v minulosti podnikla v iných krajinách zoskoky s oneskoreným otvorením padáku, ale toto bol jej prvý zoskok v Británii, informovala polícia.

Príčinu nehody budú vyšetrovať polícia, úrad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci aj britský zväz parašutistov, uviedla v správe tlačová agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. septembra 2016

Odporúčané články