Paralympiáda má obeť, Iránsky cyklista zahynul na trati

Bahman Golbarnezhad podľahol zraneniam, ktoré utrpel pri páde v cestných pretekoch kategórie C4-5.

RIO DE JANEIRO 17. septembra (WebNoviny.sk) – Sobotňajšie súťaže v cyklistike na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro nemali len radostný záver pre medailistov, ale aj smutnú bodku.

Iránčan Bahman Golbarnezhad totiž podľahol zraneniam, ktoré utrpel pri páde v cestných pretekoch kategórie C4-5, v ktorej štartovali aj Slováci Jozef Metelka a Patrik Kuril.

Štyridsaťosemročný športovec z Iránu dostal okamžitú lekársku starostlivosť priamo na trati, no po prevoze do nemocnice podľahol svojim zraneniam. „Je to veľmi zraňujúca správa. Naše myšlienky sú s jeho rodinou, priateľmi a kolegami z iránskeho tímu. Je to obrovská tragédia,“ povedal šéf Medzinárodného paralympijského výboru Sir Philip Craven. Na počesť zosnulého cyklistu v paralympijskej dedine stiahli vlajku Iránu na pol žrde. Golbarnezhadovi venujú spomienku počas nedeľňajšieho záverečného ceremoniálu PH 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.