Pápež František vyzýva katolíkov, aby sa verejne postavili za utečencov

353611_papez 1 640x420.jpg

VATIKÁN 27. septembra (WebNoviny.sk) – Pápež František v stredu oficiálne spustil dvojročný program, ktorý má podnietiť ľudí k tomu, aby v migrantoch prichádzajúcich do ich krajín videli svojich bratov a sestry a nie nepriateľov.

„Kristus nás vyzýva, aby sme vítali našich bratov a sestry s úprimne otvoreným náručím, pripravení srdečne ich privítať a láskyplne ich objať,“ povedal František na vatikánskom Námestí svätého Petra, ktoré bolo zaplnené utečencami.

Naši bratia a sestry

Projekt, nad ktorým Fratišek prevzal záštitu, má podporovať aktivity Katolíckej cirkvi, ktorých cieľom je pomoc utečencom, ale tiež formovanie verejnej mienky v ich cieľových krajinách, v ktorých sa podľa pápeža stále viac darí nenávistným názorom.

Odporúčame:
Európska únia predstavila nový dvojročný plán na prijímanie utečencov

Kampaň má okrem iného podnecovať ľudí k tomu, aby sa s utečencami stretávali tvárou v tvár a vypočuli si ich príbehy, a neboli tak náchylní podliehať protiutečeneckej propagande a negatívnym stereotypom o migrantoch.

Vytvorenie internetových stránok

Podľa Františka sú migranti pri úteku zo svojich domovov vedení nádejou na lepší život, a nádej je kresťanská cnosť. „Bratia, nebojte sa hovoriť o vašej ceste, nebojte sa zdieľať vašu nádej,“ obrátil sa pápež na utečencov.

Súčasťou kampane má byť aj vytvorenie internetových stránok, ktoré majú vysvetľovať situáciu utečencov, vyvracať mýty o nich a prinášať ich príbehy.

Organizátori kampane vyzývajú katolíkov, aby sa verejne postavili za utečencov, napríklad zverejňovaním pro-utečeneckých správ na sociálnych médiách alebo účasťou na programoch, ktorých cieľom je zahrnúť migrantov do spoločnosti.

Viac k témam: katolícka cirkev, migranti, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František vyzýva katolíkov, aby sa verejne postavili za utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články