Pápež František sa pomodlil za všetky matky

VATIKÁN 14. mája (WebNoviny.sk) – Pápež František vyzval v nedeľu veriacich, ktorí sa zhromaždili na Námestí svätého Petra vo Vatikáne, aby sa pridali k jeho tichej modlitbe za všetky matky. Pútnikom aj obyvateľom Ríma sa takto prihovoril počas tradičnej nedeľňajšej modlitby, informovala agentúra AP.

Poznamenal pritom, že v mnohých krajinách sa dnes oslavuje Deň matiek. „Takže si poďme s vďačnosťou a náklonnosťou spomenúť na všetky matky, dokonca aj tie naše matky, ktoré už sú v nebi,“ povedal. František následne vyzval približne 25.000 zhromaždených veriacich, aby s ním strávili niekoľko minút v tichej modlitbe za svoju vlastnú mamu.

Pápež taktiež nabádal veriacich na pokánie a modlitby za ukončenie všetkých konfliktov a vojen, ktoré podľa jeho slov „znetvorujú tvár ľudstva“. Spomenul pritom moslimov, kresťanov aj rôzne menšiny, napríklad jezídov, ktorí sú obeťami „tragického násilia a diskriminácie“.

Pápež František sa v sobotu vrátil z portugalského pútnického mesta Fatima, kde počas dvojdňovej návštevy svätorečil dvojicu súrodencov, ktorým sa pred 100 rokmi údajne zjavila Panna Mária.

Viac k témam: deň matiek, Pápež František, Vatikán
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František sa pomodlil za všetky matky © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2017

Odporúčané články