Pápež František pricestoval na historicky prvú návštevu na Arabskom polostrove

401662_papez frantisek 676x455.jpg

ABÚ ZABÍ 3. februára (WebNoviny.sk) – Pápež František priletel v nedeľu večer na návštevu Spojených arabských emirátov (SAE). Ide o historicky prvú návštevu akéhokoľvek pápeža na Arabskom polostrove, teda v rodnom mieste islamu.

Pápeža na letisku v Abú Zabí privítal korunný princ šejk Muhammad bin Zajíd al-Nahján a spolu sa prešli popred čestnú stráž.

Obdarovaný kvetmi

Pápež sa na letisku zvítal aj s ďalšími miestnymi politickými aj náboženskými predstaviteľmi, a to ako moslimskými, tak aj kresťanskými. V duchu miestnej tradície ho malé dievča a chlapec obdarovali kvetmi a neskôr sa pustil do družného hovoru s korunným princom, počas ktorého sa obaja usmievali.

František má počas návštevy v Spojených arabských emirátoch, ktorá potrvá až do utorka, dva hlavné ciele – podporiť a oživiť medzináboženský dialóg medzi kresťanstvom a islamom, a tiež podporiť miestne kresťanské spoločenstvo.

Niektoré témy budú „tabu“

Podľa agentúry The Associated Press (AP) v záujme hladkého priebehu návštevy zrejme nechá bokom väčšinu ďalších tém, vrátane tých polemickejších, ako je vojna v Jemene, kde SAE podporuje krvavé vojenské ťaženie pod vedením Saudskej Arábie.

Pápež sa však k tejto téme vyjadril aspoň tesne pred návštevou, keď v nedeľu pred odletom apeloval na ukončenie vojny v Jemene a okrem iného povedal, že „plač (jemenských – pozn. SITA) detí a ich rodičov stúpa k Bohu“.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky britskej mediálnej spoločnosti BBC.

Viac k témam: Abú Zabí
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František pricestoval na historicky prvú návštevu na Arabskom polostrove © SITA Všetky práva vyhradené.

3. februára 2019

Odporúčané články