Pápež František nebude mať prejav na COP28 v Dubaji, aj naďalej má problémy s dýchaním

515164_aptopix_vatican_pope_22136 676x451.jpg

30.11.2023 (SITA.sk) – Pápež František má naďalej problémy s dýchaním v dôsledku zápalu pľúc, ktorý ho prinútil zrušiť svoj plánovaný prejav na klimatickej konferencii Organizácie Spojených národov COP28 v Dubaji a delegovať čítanie svojej týždennej katechézy a ďalších poznámok na svojich asistentov. V stredu o tom informovali predstavitelia Svätej stolice.

František v stredu ráno počas svojej generálnej audiencie povedal, že sa naďalej necíti dobre a že jeho hlas „nie je pekný“. Počas rozprávania zakašľal a šepkal. Pontifik, ktorý bude mať na budúci mesiac 87 rokov a ako mladému mu odstránili časť pľúc, už nemá horúčku a je v stabilizovanom stave, ale naďalej dostáva antibiotiká, uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Pápež mal vycestovať z Ríma do Dubaja v sobotu. O deň neskôr mal na okraji konferencie inaugurovať otvorenie pavilónu viery a potom sa vrátiť domov.

Viac k témam: klimatická konferencia COP28, Ochorenie, Zápal pľúc
Zdroj: SITA.sk – Pápež František nebude mať prejav na COP28 v Dubaji, aj naďalej má problémy s dýchaním © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2023

Odporúčané články