Pánik slovenský tím na majstrovstvách sveta neposilní, účasť Jurča je otázna

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger nemôže v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži počítať ani so službami útočníka Richarda Pánika, ktorého Chicago neuspelo v úvodnom kole play-off severoamerickej NHL.

Žiaľ, Richard Pánik nám oznámil, že ani on neposilní reprezentáciu, nemá totiž istotu zmluvy na budúcu sezónu, a preto nechce riskovať prípadné zranenie,“ uviedol generálny manažér národného tímu Róbert Švehla, citoval ho web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Možnosť príchodu iného slovenského útočníka „jastrabov“ zostáva otvorená.

Odporúčame:
Slováci ukončili takmer dvesto minút gólového sucha, v príprave zdolali Fínov

Tomáš Jurčo má naplánované stretnutie s vedením klubu a potom aj výstupné testy. V pondelok si zatelefonujeme opäť a uvidíme, čo povie,“ doplnil Švehla. Tréner SR Cíger zatiaľ nemá v kádri ani jedného hráča z NHL. Reprezentačný výber si počas budúceho týždňa v generálke na MS dvakrát zmeria sily s domácimi Nórmi.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017, Richard Pánik, slovenská hokejová reprezentácia, Tomáš Jurčo
Zdroj: Webnoviny.sk – Pánik slovenský tím na majstrovstvách sveta neposilní, účasť Jurča je otázna © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2017

Odporúčané články