Ozzy Osbourne plánuje pokračovať v sólovej kariére

Interpret v súčasnosti pôsobí v kapele Black Sabbath, ktorá chce na budúci rok odohrať svoj posledný koncert.BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Anglický spevák Ozzy Osbourne plánuje pokračovať v sólovej kariére. Šesťdesiatsedemročný líder kapely Black Sabbath, ktorá chce na budúci rok 4. februára odohrať svoj posledný koncert, to uviedol v rozhovore pre britský magazín New Musical Express (NME).

„Nie som to ja, kto chce ísť na dôchodok, sú to Black Sabbath. Ja sa budem venovať mojim vlastným hudobným záležitostiam,“ vyhlásil interpret. Rodák z Birminghamu tiež prezradil, že podľa neho „najstrašidelnejšou skladbou“ kapely je pieseň Black Sabbath z debutového, eponymného albumu formácie z roku 1970.

„Keď sme začali túto pieseň hrať na koncerte, mladé dievčatá v publiku sa akoby zbláznili. Mysleli si, že sme nejakí priatelia satana alebo čo. Keď sa potom ľudia začali viac zaujímať o Halloween, pomyslel som si, že my sme zažívali Halloween počas každého koncertu,“ dodal spevák.

John Michael „Ozzy“ Osbourne sa preslávil ako spevák spomínanej heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. Po vydaní ôsmeho albumu Never Say Die! (1978) ho však pre alkoholovú a drogovú závislosť zo skupiny vyhodili.

Ďalšiu štúdiovku s Black Sabbath vydal až v roku 2013. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13. Ako sólový umelec vydal jedenásť albumov, pričom zatiaľ posledný Scream uviedol na trh v júni 2010. Na konte má tiež niekoľko koncertných záznamov, kompilácií alebo EP nahrávok. Hudobník, ktorý spolu so svojou rodinou účinkoval v reality šou Osbournovci (2002 – 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.
Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. októbra 2016

Odporúčané články