Otto Warmbier, ktorého prepustili z KĽDR, zomrel na nedostatok kyslíka v mozgu

353679_united_states_north_korea_85338 cd16a34735004741b21ed87c5abac67e 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Americký študent Otto Warmbier, ktorého prepustili zo severokórejského väzenia, zomrel v dôsledku nedostatočného prísunu kyslíka do mozgu. Ten spôsobilo neznáme zranenie hlavy, ktoré 22-ročný mladík utrpel rok pred smrťou. V stredu o tom informovala koronerka okresu Ohio Lakshmi Sammarco s tým, že pri obhliadke nevidela jasné náznaky toho, že by ho počas väznenia mučili.

Odporúčame:
Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

Podľa Warmbierových rodičov mladíka v Severnej Kórei „systematicky mučili“ po tom, ako ho v januári 2016 zadržali po tom, ako chcel v hoteli údajne ukradnúť politický propagandistický plagát.

Počas utorkového rozhovoru v televíznej relácii Fox and Friends uviedli, že keď videli svojho syna pri návrate domov, prudko sa trhal, vydával „neľudské zvuky“, jeho končatiny boli úplne zdeformované, mal poškodené zuby a na nohe mal jazvu po dlhodobo otvorenej rane.

Odporúčame:
Trump nám vyhlásil vojnu, reaguje Severná Kórea na jeho ostré slová o vodcovi Kimovi na Twitteri

Sammarco, ktorá mohla na žiadosť rodičov vykonať len vonkajšiu obhliadku, však uviedla, že syn Freda a Cindy Warmbierovcov bol na niekoho, kto bol vyše roka pripútaný na lôžko vo „výbornom stave“. Na tele mal údajne menšie jazvy a len pri jednej z nich nevedeli určiť príčinu. Trhavé pohyby a zvuky pripísala nedostatku kyslíka v mozgu.

Na utorkový rozhovor Warmbierovcov reagoval aj americký prezident Donald Trump, ktorý ho nazval „výborným interview“. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter tiež napísal, že v KĽDR „Otta neuveriteľne mučili“.

Viac k témam: Donald Trump, KĽDR, Otto Warmbier, úmrtie, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Otto Warmbier, ktorého prepustili z KĽDR, zomrel na nedostatok kyslíka v mozgu © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články