Osemročný školák skončil pod kolesami auta

Polícia apeluje na vodičov, aby boli obzvlášť opatrní pri priechodoch pre chodcov, najmä ak sa v ich blízkosti vyskytujú deti.BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Pod kolesami auta dnes ráno skončil osemročný školák. Nehoda sa stala na priechode pre chodcov v Trnave, chlapca previezli so zlomenou nohou do nemocnice.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, malý školák bol v sprievode svojej 12-ročnej sestry a spoločne čakali pred priechodom pre chodcov na Ulici V. Clementisa. Chlapec však náhle vstúpil na cestu a skončil pod kolesami prechádzajúce Škody Octavia. Polícia u vodičky auta alkohol nezistila. Nehodu polícia vyšetruje a žiada ľudí, ktorí nehodu videli, aby políciu informovali na linke 158.

V súvislosti s nehodou polícia apeluje na vodičov, aby boli obzvlášť opatrní pri priechodoch pre chodcov, najmä ak sa v ich blízkosti vyskytujú deti. „Náhly vstup na vozovku, najmä predškolákov a menších školákov, býva často nepredvídateľný,“ píše Linkešová.

Polícia zároveň vyzýva rodičov, aby sa so svojimi deťmi porozprávali o tom, aké nástrahy ich na ceste čakajú. „Na ceste do školy sa musia školáci samostatne orientovať a riešiť dopravné situácie. Každé zaváhanie a nesprávne riešenie spôsobí dopravnú nehodu,“ dodáva trnavská hovorkyňa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. februára 2016

Odporúčané články