Ondrej Kružel zaostal v Riu za svojím maximom o 13 kg

Ondrej Kružel skončil desiaty v B-skupine nad 105 kg.RIO DE JANEIRO 16. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant vo vzpieraní Ondrej Kružel obsadil 10. miesto v B-skupine hmotnostnej kategórie nad 105 kg na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Kružel dosiahol v dvojboji výkon 371 kg, keď v trhu vzoprel 165 kg a v nadhode pridal 206 kg. Pre 27-ročného rodáka z Oravy s klubou príslušnosťou VŠC Dukla Banská Bystrica je to najlepší výkon v tomto roku, ale za svojím absolútnym maximom zaostal o 13 kg.

„S mojou olympijskou premiérou som veľmi spokojný. Celkom mi to tu vyšlo a dostal som sa tesne pod osobáky. Tu je poriadna atmosféra a mentálna záťaž bola veľká, výkony mi vyšli. Začínal som súťaž a nohy sa mi cestou na prvý pokus dosť triasli. Po platnom pokuse som sa upokojil. Obával som sa trochu, pretože som veľký trémista a prvý pokus u mňa dosť často poznačí celú súťaž,“ povedal Kružel.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 12. deň

Víťazom B-skupiny v riodejaneiroskom Riocentre sa stal Uzbek Rustam Djangabaev dvojbojovým súčtom 432 kg. Za svetovým rekordom Iránca Hoseina Reza Zadeha spred 16 rokov zo Sydney zaostal o 40 kg. V B-skupine bolo 11 vzpieračov, slabší výsledok ako Kružel dosiahol iba Ukrajinec Igor Šimečenko (365 kg).

Kvalitnejšia A-skupina nad 105 kg ešte len príde na rad.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016

Odporúčané články