OĽaNO kritizuje Dankove rekreačné poukazy. SNS verí, že zamestancov potešia

396374_danko andrej 676x465.jpg

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Ak sa rekreačné poukazy osvedčia, Slovenská národná strana (SNS) ich má v pláne zaviesť aj pre menšie firmy. „Veríme, že rekreačné poukazy potešia zamestnancov,“ tvrdia národniari vo svojom stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

Príspevok na rekreáciu sa dotkne vyše 200 škôl

Podľa opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) školy čelia pre rekreačné poukazy vážnemu problému – budú mať menej peňazí na vzdelávanie detí.

Príspevok na rekreáciu sa dotkne vyše 200 škôl, ktoré majú viac ako 49 zamestnancov. Do ich štíhlych rozpočtov vypáli ďalšiu dieru vo výške 275 eur ročne na osobu. „Ak má škola napríklad 50 zamestnancov, bude musieť nájsť takmer 14-tisíc eur,“ povedal tieňový minister školstva OĽaNO Miroslav Sopko.

OĽaNO hovorí o populizme

Ako agentúru SITA informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky, nápad Andreja Danka je podľa OĽaNO populistický najmä preto, že štát školám nijako nepomôže. Peniaze nie sú vyčlenené v štátnom rozpočte, ale bremeno presunula vláda na riaditeľov škôl. Tí sa opäť musia vysporiadať s niečím, na čo vopred neboli pripravení a na čo nemajú peniaze.

Vláda zabúda na to, že školy nie sú firmy a už teraz majú problém vyjsť z nízkeho normatívu. „Napriek tomu, že ministerstvo školstva požaduje zvyšovanie úrovne materiálno-technického vybavenia, školy už teraz hovoria o tom, že na ďalšiu modernizáciu nebudú mať peniaze, pretože budú musieť šetriť na rekreáciu zamestnancov,“ zdôraznil Sopko. SNS si myslí, že OĽaNO vidí vo všetkom len zlo.

Novela zákona o podpore cestovného ruchu z dielne poslancov koaličnej SNS je platná od 1. januára 2019. Novelou sa zavádza nový inštitút – príspevok na rekreáciu zamestnancov. Príspevok bude vo výške 55 percent oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, príspevok na rekreáciu, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO kritizuje Dankove rekreačné poukazy. SNS verí, že zamestancov potešia © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2019

Odporúčané články