Okoloidúci zachránili v Bavorsku topiace sa sýrske deti

Už v minulosti došlo na vodných plochách v Bavorsku k viacerým tragickým udalostiam, pri ktorých sa utopili utečenci neovládajúci plávanie.Wolfratshausen 1. júla (WebNoviny.sk) – Duchaprítomnosť dvoch náhodne okoloidúcich zachránila v uplynulých dňoch životy dvom chlapcom sýrskeho pôvodu vo veku 11 a 14 rokov, ktorí spadli do vôd rieky Loisach, prítoku Isaru, na jej bavorskom úseku. O šťastnom konci stredajšieho dramatického príbehu informovala v piatok nemecká polícia.

Odporúčame:

Z Grécka sa do krajín pôvodu vrátili tisíce migrantov

Ako vyplýva zo správy tlačovej agentúry DPA, mladšieho z dvojice vytiahla z vôd rieky 38-ročná žena, ktorá bez váhania skočila do vody, kým staršieho, ktorého naďalej unášala voda, zachránil 45-ročný muž z Mníchova s pomocou ďalšieho očitého svedka.

Deti síce preventívne umiestnili na pozorovanie v nemocnici, vyviazli však bez fyzickej ujmy na zdraví. Už v minulosti došlo na vodných plochách v Bavorsku k viacerým tragickým udalostiam, pri ktorých sa utopili utečenci neovládajúci plávanie. Aj preto tam medzičasom žiadateľom o azyl ponúkajú špeciálne kurzy plávania.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016

Odporúčané články