Okolo Haláka je rušno, prípadnú výmenu komplikuje plat

Slovenského brankára si môže dovoliť len málo klubov, často sa skloňuje Carolina.
BRATISLAVA/NEW YORK 2. novembra (WebNoviny.sk) – Okolo slovenského hokejového brankára Jaroslava Haláka v uplynulých dňoch bolo a stále aj je rušno. Bratislavčanov agent Allan Walsh sa na twitteri verejne posťažoval na pretlak brankárov v New Yorku Islanders, kde druhý ročník po sebe využívajú až troch vrátane jeho klienta. Ten je z nich najstarší aj najlepšie platený. Podľa neho nedostávajú gólmani na tréningoch dostatočný priestor. Generálny manažér klubu Garth Snow vzápätí ponúkol 31-ročného Haláka na výmenu, ale dosiaľ nijaký tím neprejavil konkrétny záujem.

Významnou prekážkou je jeho príjem, ktorý zaťaží platový strop klubu nemalou sumou 4,5 milióna dolárov v tejto aj nasledujúcej sezóne. Je len málo organizácií, ktoré si ho v súčasnosti môžu dovoliť. Skloňujú sa teraz predovšetkým Carolina alebo Arizona, teda aktuálne posledné tímy vo svojich konferenciách. Zo silnejších značiek majú problémy na brankárskom poste najviac v Los Angeles, výkonnostné napríklad v Dallase.

Islanders disponujú trojicou, ktorú okrem Haláka dotvárajú Nemec Thomas Greiss a Kanaďan Jean-Francois Bérubé. Halák dosiaľ naskočil do 6 stretnutí tohto ročníka s podpriemernými štatistikami – úspešnosť zásahov 89,8 % a 3,15 inkasovaného gólu na zápas. Greissove čísla z piatich duelov sú o čosi priaznivejšie – 90,8% a 2,87 gólu. Bérubé zatiaľ nedostal príležitosť. Situácia ohľadom mužov v maskách môže pôsobiť rozptyľujúco, ale kapitán John Tavares tvrdí, že tím sa sústredí na víťazstvá.

„Každý z nich musí byť pripravený nastúpiť. Potrebujeme všetkých v kabíne, ak chceme dosiahnuť vytýčené ciele na túto sezónu,“ skonštatoval podľa newsday.com líder Islanders. Halák po 38 víťazstvách v ročníku 2014/2015 dosiahol v drese „ostrovanov“ vinou zdravotných problémov v minulom iba 18 výhier, šance sa po ňom chopil Greiss.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články