‚Odporné‘ médiá nadržiavajú Clintonovej, rozhneval sa Trump

Donald Trump v minulosti odmietol konkrétnym médiám akreditáciu na svoje mítingy alebo sľuboval sprísnenie zákonov proti urážkam na cti. WASHINGTON 15. augusta (WebNoviny.sk) – Americký republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump v nedeľu opakovane ostro kritizoval médiá s tvrdením, že nespravodlivo a nečestne pokrývajú jeho kampaň. Trump sa už dlho vyjadruje kriticky o médiách, aj keď ťaží zo správ o svojej nekonvenčnej kampani, píše agentúra DPA. Nedeľňajší článok denníka New York Times (NYT), opisujúci zmätok v jeho volebnom tíme v súvislosti s jeho kontroverznými vyhláseniami, ho však zjavne „napálil“.

Miliardársky podnikateľ označil správu NYT za „fikciu“ s tým, že médiá chránia jeho demokratickú súperku Hillary Clintonovú. V sérii vyjadrení na Twitteri – za pol dňa ich zverejnil deväť – nazval médiá „odpornými a skorumpovanými“ a dodal, že ak by o ňom informovali férovejšie a neprekrúcali by jeho slová, „porazil by som Hillary o 20 percent“.

Odporúčame:

Trump vyzval zástancov zbraní, aby zastavili Clintonovú

Uznajme ruskú anexiu Krymu, zlepší to vzťahy, navrhuje Trump

Trump je nebezpečný vyvrheľ, odkázal ukrajinský minister

Trump v minulosti odmietol konkrétnym médiám akreditáciu na svoje mítingy alebo sľuboval sprísnenie zákonov proti urážkam na cti. „Nie je to ‚sloboda tlače‘, keď môžu noviny a iní hovoriť a písať, čo chcú, aj keď je to úplne nepravdivé!“ napísal v nedeľu. NYT uviedli, že opakované pokusy poradcov o obmedzenie nepripravených vyjadrení Trumpa neboli úspešné, pričom citovali nemenované zdroje, podľa ktorých je kandidát „vyčerpaný, frustrovaný a stále zmätený jemnými stránkami politického procesu a tým, prečo jeho poburujúci prístup zjavne viazne“.

Manažér Trumpovej kampane Paul Manafort v televízii CNN povedal, že médiá sa nesústreďujú na podstatné programové otázky, napríklad v súvislosti s minulotýždňovými konkurenčnými prejavmi Trumpa a Clintonovej o ekonomických otázkach. Trump podľa neho naďalej získava milióny dolárov na kampaň, zatiaľ čo cestuje do kľúčových štátov ako Ohio, Pensylvánia a Florida a zostáva osobne „veľmi spojený“ s činnosťou svojho volebného tímu, uviedla agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016

Odporúčané články