Odchod Faraga je zvláštny britský humor, vyhlásil Fico

Nigel Farage oznámil, že odstupuje z funkcie predsedu strany, pretože svoj politický cieľ, zabezpečiť hlasovanie o odchode Británie z Európskej únie, už dosiahol.ŠTRASBURG 5. júla (WebNoviny.sk) – Predseda britskej nacionalistickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigele Farage sa podľa slovenského premiéra Roberta Fica zľakol zodpovednosti. Uviedol to v utorok po príchode do Európskeho parlamentu v Štrasburgu, kde rokuje s predstaviteľmi EP o prioritách slovenského predsedníctva.

Farage odstúpil z čela strany v pondelok, podľa vlastných slov si ale kreslo v EP ponechá. „Podľa mňa sa naplašil zodpovednosti, na to sa nič iné nedá povedať, pretože to je smiešne. Vyvolať takýto chaos v Európe, potom povie, že dosiahol všetko a ide preč. To je taký zvláštny britský humor, ale musíme to rešpektovať,“ reagoval Fico.

Odporúčame:

Flašíková-Beňová: Farage je ukážkou zbabelosti populistov

Šéf britských euroskeptikov Nigel Farage odstupuje z funkcie

Farage oznámil, že odstupuje z funkcie predsedu strany, pretože svoj politický cieľ, zabezpečiť hlasovanie o odchode Británie z Európskej únie, už dosiahol. Ide už o jeho druhú demisiu z tejto funkcie a Farage tvrdí, že tentoraz je jeho rozhodnutie definitívne. Povedal, že si ponechá kreslo poslanca Európskeho parlamentu, aby mal prehľad nad rokovaniami Británie o vystúpení z EÚ po referende z 23. júna, v ktorom sa voliči rozhodli pre brexit.

Po výsledkoch referenda oznámil odstúpenie aj zástanca zotrvanie Británie v Únii premiér David Cameron. Jeho konzervatívny kolega, zástanca brexitu Boris Johnson mal podľa očakávaní kandidovať na predsedu strany a tak i premiéra. Kandidovať ale nebude, predbehol ho iný zástanca brexitu, minister spravodlivosti Michael Gove.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016

Odporúčané články