Od 1. februára treba mať novú diaľničnú známku, ceny sa nezmenili

359662_dialnica d1 676x503.jpg

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Platnosť ročnej diaľničnej známky pre rok 2018 sa končí vo štvrtok 31. januára. Vodiči využívajúci spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest musia mať od 1. februára už ročnú diaľničnú známku pre rok 2019.

Ceny zostávajú rovnaké

Tá bude platiť tradične do 31. januára budúceho roka. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) s tým, že Ministerstvo dopravy a výstavby SR ponecháva rovnaké ceny známok od roku 2011. Ročná diaľničná známka naďalej stojí 50 eur, tridsaťdňová 14 eur a desaťdňová 10 eur.

„Motoristi si môžu známku kúpiť buď na predajných miestach, čo sú väčšinou čerpacie stanice, alebo elektronicky cez stránku eznamka.sk či prostredníctvom aplikácie eznamka. Predajné miesta sú označené logom eznamka,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

NDS odporúča pri kúpe poriadne si skontrolovať evidenčné číslo vozidla, krajinu registrácie a typ známky, teda či ide o známku na osobné alebo prípojné vozidlo.

Začiatok platnosti je posunutý

Zadané údaje je možné si skontrolovať na papierovom alebo elektronickom doklade o kúpe. Vodiči by tiež nemali zabúdať na to, že pri platbe prevodom je začiatok platnosti známky posunutý, o čom sú pri kúpe známky informovaní.

„Držitelia parkovacích preukazov ZŤP môžu využívať spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest bezplatne aj v roku 2019. Existujúce registrácie vozidiel oslobodených od úhrady zostávajú v platnosti a o ich registráciu netreba žiadať opätovne, pokiaľ sa nezmenili údaje zo žiadosti,“ priblížila Michalová.

V prípade akejkoľvek zmeny je potrebné podať novú žiadosť o oslobodenie prostredníctvom portálu www.eznamka.sk, resp. na vybraných obchodných miestach v krajských mestách. Ich zoznam je možné nájsť na spomínanej webovej stránke.

Viac k témam: diaľnica, diaľničná známka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, NDS Národná diaľničná spoločnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Od 1. februára treba mať novú diaľničnú známku, ceny sa nezmenili © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články