Obyvatelia Aleppa nemajú kadiaľ utiecť, požadujú koridor

Sýrska vláda na začiatku najnovšej ofenzívy prisľúbila, že umožní obyvateľom východnej časti Aleppa ujsť do západných častí mesta kontrolovaných vládou.BEJRÚT 23. septembra (WebNoviny.sk) – Obyvatelia povstalcami ovládanej východnej časti sýrskeho mesta Aleppo, ktorá v súčasnosti zažíva ťažké bombardovanie, tvrdia, že z postihnutých oblastí nie je kadiaľ odísť, a požadujú, aby bol otvorený koridor, ktorým môžu pred náletmi uniknúť. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra DPA.

„Ľudia čakajú na Božie milosrdenstvo. Nikto nevychádza z domu. Chcú len humanitárny koridor, aby sa dostali preč z Aleppa – nič iné nechcú. Chcú cestu von z mesta,“ uviedol dobrovoľník Ibráhím Hadždž z organizácie Biele helmy, poskytujúcej prvú pomoc civilistom postihnutým občianskou vojnou v Sýrii.

Sýrska vláda na začiatku najnovšej ofenzívy prisľúbila, že umožní obyvateľom východnej časti Aleppa ujsť do západných častí mesta kontrolovaných vládou. OSN odhaduje, že v oblastiach pod kontrolou povstalcov sa nachádza okolo 250.000 ľudí. „Nič z toho, čo režim povedal o koridoroch, nie je skutočné, nič. Ako sa môžeme pohybovať po uliciach, ak sa necítime bezpečne? Keby to bolo skutočné, hneď by som odišiel,“ povedal 48-ročný Mustafá, ktorý žije s dvoma staršími rodičmi, manželkou a dcérou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016

Odporúčané články