Obvinili rodičov, čo nechali syna doma a šli hrať Pokémon Go

Daleyovci najprv zástupcovi miestneho šerifa tvrdili, že išli kúpiť benzín, alebo potom povedali, že išli hľadať virtuálne postavičky pokémonov vo svojej štvrti. FLORENCE 10. augusta (WebNoviny.sk) – Americké úrady obvinili manželov zo štátu Arizona za to, že nechali svojho dvojročného syna samého na 90 minút a odišli von hrať so smartfónmi hru „Pokémon Go“. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

Rodičia opustili malého syna, aby mohli chytať pokémonov

Prokuratúra v okrese Pinal v strednej časti Arizony uviedla, že 27-ročný Brent Daley a jeho 26-ročná manželka Brianna Daleyová sú obvinení zo zlého zaobchádzania s dieťaťom. Dvojicu zatkli po tom, čo sused našiel 29. júla plačúceho chlapca pred domom manželov v San Tan Valley, na juhovýchodnom predmestí metropoly Phoenix.

Úrady ešte uviedli, že dieťa bolo bosé a malo len plienku a tričko. Daleyovci najprv zástupcovi miestneho šerifa tvrdili, že išli kúpiť benzín, alebo potom povedali, že išli hľadať virtuálne postavičky pokémonov vo svojej štvrti. Štátny úrad starostlivosti o deti vzal chlapca do svojej opatery.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články