Obrazom: Protestujúci v Bratislave opäť žiadajú pád Kaliňáka

Opozícia trvá na tom, aby predseda vlády odvolal Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov.BRATISLAVA 4. júla (WebNoviny.sk) – Stovky demonštrantov sa v pondelok zišli na bratislavskom Námestí slobody na v poradí treťom proteste organizovanom opozíciou za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Organizátori opäť rozdávali zúčastneným tričká s nápisom „Fico chráni zlodejov“, v dave sa objavili transparenty ako „Kto je klamár, Kaliňák alebo Hedviga?“, „Riešením je priama demokracia“ alebo „Banánová republika“.

Obrazom: Protestujúci trvajú na odvolaní ministra vnútra Roberta Kaliňáka

Odporúčame:

Opozícia Ficovi zaniesla takmer tisícku červených kariet

Bašternák je vraj kľúčový človek, drží koalíciu za časť tela

Policajt sa postavil Kaliňákovi, napísal mu ostrý list

Podľa opozície by mal predseda vlády Robert Fico odvolať Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov. Zároveň od Fica požadujú, aby sa vysťahoval z bytového komplexu Bonaparte, pretože bol postavený za peniaze z daňových podvodov.

Fico má navyše podľa opozície v komplexe zvýhodnené lacné nájomné, čo považujú za úplatok. Z tohto dôvodu na návrh SaS a OĽaNO bude v stredu parlament rokovať o vyslovení nedôvery premiérovi. Rovnako ako pred týždňom sa demonštranti plánujú presunúť aj pred komplex Bonaparte.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016

Odporúčané články