Obetí zemetrasenia na Taiwane je 95, uctili si ich pamiatku

Najmenej 93 zo zmienených obetí zahynulo pod troskami 17-poschodového bytového domu, ktorý sa zrútil vo veľkomeste Tchaj-nan. Tchaj-pej 12. februára (WebNoviny.sk) – Na 95 stúpol počet obetí silného zemetrasenia s magnitúdou 6,4, ktoré v sobotu zasiahlo juh Taiwanu. Nezvestných je stále 29 osôb.

Na Taiwane sa dnes zároveň konali smútočné náboženské obrady na pamiatku týchto obetí. Taiwančania totiž veria, že duše zosnulých sa na siedmy deň vrátia, aby svojim blízkym dali posledné zbohom, uviedla agentúra DPA. Poctu príbuzným obetí vzdali pri tejto príležitosti aj viacerí politici vrátane dosluhujúceho taiwanského prezidenta Ma Jing-ťioua a novozvolenej prezidentky Cchaj Jing-wen.

Najmenej 93 zo zmienených obetí zahynulo pod troskami 17-poschodového bytového domu, ktorý sa zrútil vo veľkomeste Tchaj-nan. V súvislosti s pádom tohto vežiaka vznikli pochybnosti o kvalite použitých stavebných materiálov. V dôsledku toho zatkli v utorok troch bývalých vedúcich pracovníkov developerskej spoločnosti Weiguan, ktorá komplex postavila. Trojica je podozrivá z nedbalosti s následkom smrti.

Záchranári ešte dnes v skorých ranných hodinách miestneho času vytiahli z trosiek budovy niekoľko mŕtvych tiel. Posledného preživšieho človeka našli v pondelok. Odvtedy objavili živých len niekoľko psov, posledného dnes. Záchranné operácie však ešte pokračujú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2016

Odporúčané články