Obchodná dohoda Británie a USA zrejme nebude možná, tvrdí americký veľvyslanec

397979_un_general_assembly_britain_us_95869 5142aaa88ad34a4b983c0bb4a66b1406 676x456.jpg

LONDÝN 1. januára (WebNoviny.sk) – Americký veľvyslanec v Británii Robert Woody Johnson spochybnil možnosť dosiahnutia rozsiahlej bilaterálnej obchodnej dohody medzi oboma krajinami, ak britský parlament schváli návrh brexitu z dielne premiérky Theresy Mayovej.

Pre BBC v pondelok povedal, že vyrokovanie „rýchlej“ a „rozsiahlej“ obchodnej dohody medzi týmito dlhodobými spojencami „nevyzerá pravdepodobné“ za podmienok zmluvy o brexite, ktorú Európskej únii navrhla Mayová.

Veľvyslanec využil prítomnosť v britskej rozhlasovej stanici na zopakovanie obáv prezidenta Donalda Trumpa z navrhovanej dohody o brexite, ktorá čelí aj v britskom parlamente silnému odporu. Mayová uviedla, že chce, aby sa o jej pláne hlasovalo v polovici januára.

Veľvyslanec USA konštatoval, že v britskom prístupe k brexitu nachádza „porazenectvo“. Britský prístup si podľa neho nevšíma mnohé pozitívne posuny, ktoré odchod z EÚ môže Británii priniesť.

Viac k témam: brexit, Donald Trump, obchodná dohoda, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Obchodná dohoda Británie a USA zrejme nebude možná, tvrdí americký veľvyslanec © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články