O prípadnej väzbe pre Norberta Bödöra rozhodne Najvyšší súd SR vo štvrtok

477189_img_7451 2 676x451.jpg

17.1.2022 (Webnoviny.sk) – O prípadnej väzbe nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra obvineného v kauze Valčeky bude Najvyšší súd SR rozhodovať na verejnom zasadnutí vo štvrtok 20. januára od 13:00. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku v nedeľu (16. januára) nevzal obvineného nitrianskeho podnikateľa do väzby a prepustil ho zo zadržania. Sudca pre prípravné konanie totiž okrem iného konštatoval, že väzobné stíhanie obvineného v trestnej veci, v ktorej je stíhaný pre prečin a v ktorej boli zistené prieťahy, by predstavovalo neoprávnený a neprípustný zásah do ústavou garantovaného práva na osobnú slobodu, keďže navrhované väzobné stíhanie by malo nasledovať bezprostredne po výkone väzby obvineného v inej zbiehajúcej trestnej veci, ktorá trvala vyše 19 mesiacov. Proti rozhodnutiu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sťažnosť.

Kauza Valčeky sa týka úplatku vo výške 70-tisíc eur, ktorého prevzatie údajne priznal bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Marián K. Ten v minulosti vyšetroval kauzu odpočtov DPH známu ako Valčeky, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Žiga, synovec bývalého ministra Petra Žigu. Peniaze pre vyšetrovateľa mal sprostredkovať práve Norbert Bödör.

Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.

Viac k témam: Akcia „Dobytkár“, kauza Valčeky, Korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – O prípadnej väzbe pre Norberta Bödöra rozhodne Najvyšší súd SR vo štvrtok © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2022

Odporúčané články