O finále Ligy majstrov je obrovský záujem, fanúšikovia nájdu ubytovanie už len v stane

LONDÝN (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia, ktorí majú v pláne navštíviť tohtosezónne finále futbalovej Ligy majstrov v Cardiffe (v sobotu 3. júna), môžu natrafiť na nečakaný problém – ubytovanie.

Hotely vo waleskej metropole už viac ako mesiac pred zápasom informujú, že na predmetnú noc z 3. na 4. júna nemajú žiadne voľné miesta. Priaznivci, ktorí budú chcieť prespať v Cardiffe, budú môcť využiť jedine kemping organizovaný v blízkosti Millenium Stadium, pričom prenájom stanu stojí od 195 do 1800 libier. Informovala o tom agentúra AP.

Odporúčame:
Poznáme semifinálové dvojice Ligy majstrov, odohrá sa repríza vlaňajšieho finále tímov z Madridu

Cardiff je prvé mesto s populáciou pod milión obyvateľov od roku 2004, ktoré hostí finále LM. Žije v ňom približne 350-tisíc ľudí. Pred 13 rokmi sa rozhodujúci duel o „ušatú trofej“ uskutočnil v 260-tisícovom nemeckom meste Gelsenkirchen.

Európska futbalová únia (UEFA) v predstihu rezervovala väčšinu ubytovacích kapacít v Cardiffe pre obe finálové mužstvá, funkcionárov a sponzorov. „Keďže ubytovanie možnosti Cardiffu sú menšie ako v predošlých hostiteľských mestách, prijali sme aktívne kroky pre zabezpečenie bezproblémovej návštevy všetkých fanúšikov,“ uviedla strešná organizácia futbalu na „starom kontinente„. Tá zároveň informovala, že pre priaznivcov bude pripravené posilnené vlakové a autobusové spojenie do iných veľkých miest na Britských ostrovoch, predovšetkým do Londýna, Bristolu a Birminghamu.

Viac k témam: futbal, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – O finále Ligy majstrov je obrovský záujem, fanúšikovia nájdu ubytovanie už len v stane © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2017

Odporúčané články