Nový minister dopravy by mal nastúpiť do konca týždňa

Árpád Érsek je v súčasnosti štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy.BRATISLAVA 29. augusta (WebNoviny.sk) – Nový minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) by sa mal ujať funkcie do konca týždňa. Informoval o tom predseda strany Most-Híd Béla Bugár po dnešnom prijatí u prezidenta Andreja Kisku. Súbežne by sa mala zmeniť aj koaličná zmluva tak, aby odrážala nové pomery v koalícii.

Na pondelkovom stretnutí sa podľa Bugára Érsek predstavil prezidentovi. „Pán prezident mal, samozrejme, otázky, a ja som mu na ne odpovedal,“ zhrnul prijatie Érsek. V otázke svojich plánov bol zdržanlivý, podľa neho si treba počkať. Nekonkretizoval ani, či sa štátne IC vlaky vrátia do prevádzky. Podľa neho tieto možnosti analyzuje žilinská univerzita a na odpoveď si treba počkať do septembra.

Odporúčame:

Most-Híd na post ministra dopravy nominoval Árpáda Érseka

OĽaNO upozorňuje na plánovaný biznis v rezorte dopravy

Érsek je v súčasnosti štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy. Jeho nástupcu by mala nominovať Slovenská národná strana (SNS), preto podľa neho treba otázky na personálne obsadenie tohto postu smerovať na národniarov.

Érseka na post ministra dopravy navrhol Most-Híd minulý týždeň. Vystriedať by mal Romana Brecelyho (#Sieť). Zmeny sú následkom prestupu pätice poslancov zo strany Sieť do poslaneckého klubu strany Most-Híd. Sieť má v NR SR už iba dvoch poslancov a prejavila záujem zlúčiť sa s jednou z koaličných strán. Posty po Sieti preberá po dohode Most-Híd. Zmení sa aj koaličná zmluva. Podpíšu ju už len tri strany – Smer-SD, Most-Híd a SNS.

Most-Híd okrem postu ministra dopravy obsadí aj posty štátnych tajomníkov na ministerstvách obrany, pôdohospodárstva a kultúry. Na post štátneho tajomníka ministerstva obrany navrhuje strana Róberta Ondrejčáka a na post štátneho tajomníka na rezort pôdohospodárstva vybrali Gabriel Csicsai. Meno štátneho tajomníka na ministerstve kultúry stále nie je známe. Ako Bugár povedal, osoba, ktorú mal záujem na post nominovať, napokon odmietla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. augusta 2016

Odporúčané články