Novinka od Konica Minolta tlačí aj nevytlačiteľné farby

BRATISLAVA 26. januára 2016 (WBN/PR)

• Konica Minolta inovuje unikátnu sériu produkčných strojov
• Nové zariadenie ponúka maximálnu atraktivitu a presnosť vytlačených farieb

Konica Minolta uvádza na trh novú generáciu unikátneho elektrografického stroja, ktorý je ako jediný na svete schopný verne tlačiť aj farby zobrazované na monitoroch a displejoch elektronických zariadení (tzv. farebný priestor sRGB). Tlačené farby sú výrazne živšie ako tie vytlačené na bežných produkčných zariadeniach. Nový bizhub PRESS C71hc je preto vhodný najmä na tlač kalendárov, katalógov, vzorkovníkov alebo produktových obalov.

„Všetky grafické návrhy a väčšina fotografií dnes vzniká pomocou počítačov a digitálnych fotoaparátov. Mnoho firiem potom rieši problém odlišnosti reálneho výtlačku oproti elektronickej predlohe. Nový bizhub PRESS C71hc tlačí takmer totožné farby s tými zobrazenými na monitore. Poskytovateľom tlače tak dávame možnosť rozšíriť služby o vysoko presnú a nízko nákladovú tlač,“ povedal Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia, a dodal: „Náklady na zaobstaranie a prevádzku nového zariadenia sú dnes porovnateľné s nákladmi bežného produkčného stroja. Zariadenie je vhodné predovšetkým pre grafické štúdiá, reklamné agentúry či komerčných poskytovateľov tlače.“

Nový stroj vychádza z osvedčených technológií produkčného zariadenia bizhub C1070, ktoré je jedným z najpredávanejších digitálnych strojov na Slovensku. Vysokú atraktivitu farieb zaisťujú špeciálne tonery High Chroma v spojení s aplikáciou pre riadenie farebnosti Konica Minolta Color Care Production Server. „Na bežnom produkčnom stroji nie je možné vytlačiť napríklad žiarivo purpurovú farbu alebo rôzne odtiene zelenej. Napríklad v prípade produktových obalov môže pritom aj drobný rozdiel oproti grafickému návrhu hrať rolu vo vnímaní zákazníka. Pri vývoji nového bizhub PRESS C71hc sme sa preto zamerali práve na schopnosť reprodukcie veľkého množstva štandardne nevytlačiteľných farieb, doplnil Peter Lauko.

Zariadenie môže byť vybavené veľkokapacitným vstupným zásobníkom až na 7 500 listov papiera s frikčným alebo podtlakovým systémom podávania. Rýchlosť tlače dosahuje až 71 strán formátu A4 alebo 38 strán A3 za minútu. Disponuje taktiež množstvom dokončovacích zariadení, ako je brožúrovacia, dierovacia či vkladacia jednotka, finišer brožúr V1 a väzieb V2. Prístroj sa vyznačuje nízkou spotrebou elektrickej energie a minimálny dopad na životné prostredie zaisťuje použitím recyklovaných plastov pri výrobe.

O spoločnosti Konica Minolta
Konica Minolta, Inc. patrí medzi celosvetových lídrov na trhu poskytovateľov produktov, služieb a riešení v oblasti tlače, dokumentov a ich spracovania. Pôsobí v 49 krajinách po celom svete a zamestnáva dokopy 41 600 zamestnancov. Hlavnou filozofiou spoločnosti je vytvárať nové hodnoty inováciami a uľahčovať tak ľuďom prácu a skvalitňovať život aj pre budúce generácie spoločnosť. Jej hlavná centrála sídli v Tokiu, európska centrála sa nachádza v Hannoveri. Rýchly vývoj všetkých technológií zaisťuje viac než 26 vývojových a technických centier.

O Konica Minolta Slovakia
Konica Minolta Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 1990. Jej hlavným poslaním je poskytovanie komplexných tlačových riešení a technológií. Multifunkčné zariadenia a produkčné zariadenia sú vhodné tak pre kancelárske prostredie, ako aj pre profesionálne tlačiarne. V ponuke spoločnosti je taktiež integrácia softvéru pre digitalizáciu dokumentov, ich obeh a dlhodobú archiváciu.
Spokojnosť klientov sa znova potvrdila aj formou prvenstva v trhových podieloch v rámci Slovenskej republiky: 74% produkčné zariadenia a 46% multifunkčné zariadenia A3 (Zdroj: InfoSource).

Centrála spoločnosti je v Bratislave, odkiaľ sú riadené filiálky v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.konicaminolta.sk.
Katalóg s fotografiami produktov je k dispozícii na www.konicaminolta-images.eu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016

Odporúčané články