Nitra uspela v Žiline, Košice v nájazdoch nestačili na Budapešť a Poprad podľahol Miškovcu

ŽILINA 11. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry v piatkovom 41. kole Tipsport ligy 2018/2019 nezaváhali a na ľade poslednej Žiliny zvíťazili 6:4. Prvé kroky k dvadsiatemu deviatemu víťazstvu „corgoňov“ v aktuálnej sezóne, urobili v prvej tretine Judd Blackwater a Miroslav Pupák.

Domáci odpovedali v prostrednej časti hry zásluhou Lukáša Hvilu. V poslednej tretine boli diváci svedkami 7-gólovej prestrelky. Domácim sa darilo doťahovať hostí, a tak živili šancu aspoň na predĺženie. Hostia ale zvrat v zápase nedopustili, o čo sa postaral najmä dvojgólový Samuel Buček. Úspešný bol v 45. a 58. min. Rovnako dva presné zásahy si odniesol aj Judd Blackwater, ktorý v 60. min pečatil nitrianske očakávané víťazstvo v Žiline.

Prehra Košíc s Budapešťou

Hokejisti Košíc prehrali s hráčmi Budapešti 4:5 po samostatných nájazdoch. Favorizovaní Košičania v Steel aréne viedli 2:1 aj 3:2. ale v tretej tretine prišiel rýchly obrat. István Terbócs dvoma gólmi za 1:23 min otočil na 4:3 pre maďarského zástupcu. Keď sa už zdalo, že Budapešť si z Košíc odnesie všetky tri body rovnako ako začiatkom novembra (víťazstvo 8:4), domáci 12 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnali na 3:3: Gól strelil Patrik Lušňák.

Predĺženie rozhodnutie neprinieslo, ale v samostatných nájazdoch strelci uspeli až päťkrát. Víťazný nájazd predviedol Kanaďan Chris Langkow v službách MAC Budapešť. Košičania v tabuľke klesli na štvrté miesto, Budapešťania sú na desiatej priečke.

Zvolen si poradil s Trenčínom

Hráči Zvolena zvíťazili na domácom ľade nad Trenčínom 3:2. Zvolenčania vyhrali štvrtýkrát po sebe a v tabuľke sú na treťom mieste s rovnakým počtom bodov ako druhí Nitrania. Vlaňajšiemu finalistovi Trenčínu patrí siedma priečka.

Do zápasu domáci nevstúpili vôbec dobre a po prvej tretine prehrávali 0:2. Úspešnými strelcami Trenčína boli Daniel Krejčí a Peter Sojčík. V druhej tretine Zvolenčania nielen že znížili, ale aj vyrovnali stav zápasu zásluhou Samuela Petráša a Marka Kristiana Pöyhönena. O víťazovi piatkového stretnutia rozhodla až záverečná tretina. V nej padol už len jeden gól, ktorý strelil v 43. min domáci útočník Lukáš Handlovský.

Poprad padol v Miškovci

Hokejisti maďarského Miškovca zvíťazili nad hráčmi Popradu 3:2. Po bezgólovej prvej tretine sa ako prví radovali hostia. Marek Zagrapan poslal v 27. min. Poprad do vedenia 1:0.

Odpoveď domácich prišla v 32. min. po presnom zásahu Daniela Kissa. O dve minúty neskôr sa už po góle Jánosa Vasa tešili z vedenia domáci. V tretej tretine Popradčania vyrovnali gólom Daniela Brejčáka, no o víťazovi rozhodla 52. min. V nej sa presadil Lada Balázs, ktorý zariadil štvrté víťazstvo Miškovca nad Popradom z piatich vzájomných zápasov.

Detva neuspela na ľade Banskej Bystrice

Hokejisti Banskej Bystrice potvrdili úlohu favorita a v Detve zvíťazili 4:1. Líder súťaže síce prehrával od 5. min po presilovkovom góle domáceho obrancu Petra Hraška, ale potom strieľali góly už len zámorskí hráči v tíme hostí.

Ešte v závere prvej tretiny vyrovnal Kanaďan Éric Faille. V druhej tretine pridali presné zásahy ďalší Kanaďan Levko Koper a Američan Ben Marshall. Napokon v tretej dvadsaťminútovke potvrdil víťazstvo obhajcu titulu opäť kanadský útočník Guillaume Asselin.

Zmierniť prehru Nových Zámkov stihol Jurík

Domáci hokejisti Nových Zámkov nepotešili svojich fanúšikov, keď prehrali s Liptovským Mikulášom 2:5. Domáci pritom v úvode stretnutia viedli zásluhou Henricha Ručkaya, no hostia po góloch Roberta Hunu a Mareka Urama otočili stav zápasu vo svoj prospech.

Po bezgólovej druhej tretine sa oba tímu snažili ukoristiť víťazstvo v tretej časti hry. Podarilo sa to práve Liptákom, ktorí po troch góloch za necelých 12 minút nadobudli už nedostihnuteľný štvorgólový náskok. Zmierniť túto prehru stihol v predposlednej sekunde stretnutia ešte Juraj Jurík. Nové Zámky sú na 6. priečke tipsportligovej tabuľky, Liptovskému Mikulášu patrí 11. pozícia.

Tipsport liga 2018/2019

41. kolo

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
Góly: 37. Hvila (Kučný, Podešva), 52. Podešva (Beránek, Dubeň), 53. Jenčík (Hvila), 60. Jenčík (Rudolf Huna) – 7. Blackwater (Lantoši), 10. Miroslav Pupák (Lantoši, McCormack), 45. S. Buček (Lantoši, Scheidl), 47. Hrušík (S. Buček, Miroslav Pupák), 58. S. Buček (Bortňák), 60. Blackwater
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Juhász (Maď.) – Krajčík, Vincze (Maď.), 529 divákov
Zostavy:
Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, Matejka, Piegl, Bagin, Dubeň, Marek Hudec, Mendrej – Rudolf Huna, Jenčík, Hvila – J. Milý, Surovka, Dominik Rehák – Beránek, Podešva, Barta – Ondruš, Hrazdíra, Valášek
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Hvizdoš, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Fominych, A. Kollár, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

HC Košice – MAC Budapešť (Maď.) 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. Galamboš (Hričina, P. Lušňák), 21. M. Dudáš (L. Nagy, McDowell), 44. Š. Petráš (Galamboš), 60. P. Lušňák (Spilar, L. Nagy) – 5. Burt (Ch. Langkow, J. Dudás), 34. B. Orban (Ch. Langkow, J. Dudás), 45. Terbócs (B. Majoross), 47. Terbócs (K. Nagy), rozhodujúci nájazd Ch. Langkow
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Burt (Budapešť) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Bogdaň, Šoltés, 3270 divákov
Zostavy:
Košice: Habal – M. Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Šedivý, Michalčin, Žitný – L. Nagy, Suja, Spilar – Hričina, Ignatuškin, Klíma – Netík, Brophey, Kafka – Š. Petráš, Galamboš, P. Lušňák
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Szabad, Vokla – C. Bodó, Ch. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, B. Majoross – Szigeti, Pápa, Odnoga

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 21. S. Petráš (Pöyhönen, Handlovský), 26. Pöyhönen (Michal Chovan), 43. Handlovský (Pöyhönen, Fraser) – 3. Krejči, 15. Sojčík (L. Bohunický, Obuchov)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Novák – M. Orolin, Durmis, 1528 divákov
Zostavy:
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, D. Růžička, Pufahl, Zeleňák, Vandane, Michal Roman – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – Šišovský, Špirko, Mitchell – Obdržálek, S. Petráš, Chlepčok – Andrisík, Holovič, P. Halama
Trenčín: Šimko – Krejči, Rýgl, Frühauf, Gula, L. Bohunický, T. Bokroš, J. Pardavý ml., Cebák – Obuchov, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Dlouhý, T. Varga – O. Mikula, J. Švec, D. Hudec

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Poprad 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 32. D. Kiss (Magosi, Loiseau), 34. J. Vas (J. Milam, Pance), 52. Balázs – 27. Zagrapan (D. Brejčák, S. Takáč), 50. D. Brejčák (P. Svitana, S. Takáč)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše R. Harrison 10 min osobný trest – bitka, Mlynarovič 10 min. osobný trest – bitka, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefík – Kacej, Synek, 1215 divákov
Zostavy:
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó
Poprad: Nechvátal – Salija, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, D. Brejčák, Česánek, Kundrik – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, Mlynarovič, Olejník – Lichanec, Heizer, D. Bondra – R. Macík, L. Paukovček, Belluš

HC 07 Detva – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 5. P. Hraško – 19. É. Faille (Asselin), 32. Koper (Higss, M. Bartánus), 37. B. Marshall, 47. Asselin (Selleck)
Vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše Hodgson 20 min za pichnutie – Kabát 10 min osobný trest za bitku, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Rencz (Maď.) – Gegáň, Muzsik (Maď.), 835 divákov
Zostavy:
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Golian, Jendroľ – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský – Matúš Chovan, P. Valent, M. Surový
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, L. Lunter, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Róth, Češík, Gabor – Kabáč, O. Giertl, T. Török

MHC Mikron Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Góly: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), J. Jurík (Ordzovenský, Ručkay) – 15. Róbert Huna (Uram. Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, A. Tamáši), 45. A. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (M. Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (A. Žiak, Uhrík)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Juhász (Maď.) – Krajčík, Vincze (Maď.), 923 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Kristín – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, A. Hatala – Rogoň, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, T. Pospíšil – M. Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek
Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, Nechaj – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak – Lištiak, Uhrík, A. Žiak

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra uspela v Žiline, Košice v nájazdoch nestačili na Budapešť a Poprad podľahol Miškovcu © SITA Všetky práva vyhradené.