Nitra s Trenčínom nerozhodne, výhra Podbrezovej a Žilina doma bez ťažkostí zdolala Ružomberok

ŽILINA 18. februára (WebNoviny.sk) – Úradujúci majster MŠK Žilina si na vlastnom ihrisku poradil s MFK Ružomberok 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 20. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy.

Pridala sa staronová tvár

„Šošoni“ rozhodli až po zmene strán – najprv sa presadil Samuel Mráz, gólovú poistku pridala staronová tvár v domácom drese Jaroslav Mihalík. Dvadsaťtriročný bývalý mládežnícky reprezentant prišiel na trávnik v 57. minúte za tiež nového hráča Žiliny Františka Kubíka.

Odporúčame:
FC Spartak Trnava vstúpil hladkým víťazstvom do jarnej časti Fortuna ligy

Futbalisti Michaloviec na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi Slovana Bratislava. Ambiciózni hostia museli bojovať o bod, v závere prvého polčasu otvoril skóre zápasu Martin Koscelník. Radosť domácich prekazil v 74. min Aleksandar Čavrič. Oba tímy natiahli sériu bez prehry na päť zápasov, Michalovce sú však až deviate v tabuľke a pravdepodobne sa nevyhnú skupine o udržanie sa vo FL.

Trenčania o bod pred Nitrou

FK Nitra doma remizoval s AS Trenčín 1:1. Nitra sa dostala do vedenia v závere prvého polčasu vďaka Renému Kotríkovi, na jeho zásah však v úvode druhého dejstva odpovedal Ashraf El Mahdioui. Domáci mohli v priamom súboji o skupinu o titul získať všetky tri body, ale Tomáš Kóňa nepremenil pokutový kop. K „majstrovskej“ nadstavbe majú bližšie Trenčania, ktorí okupujú šieste miesto o bod pred Nitrou.

Odporúčame:
Fortuna liga prišla o druhého najlepšieho kanoniera jesene, Mareš opúšťa ŠK Slovan Bratislava

Futbalisti Podbrezovej zdolali domácich hráčov Prešova v NTC Poprad 2:0. Pri oboch góloch bol Dávid Leško. Prvý gól v 18. minúte sám dal a na ten druhý v 27. min centroval priamo na hlavu Jakuba Wiezika. Miroslav Petko po prestávke uvidel v priebehu 11 minút dve žlté karty a porúčal sa z ihriska, vzápätí ho napodobnil podbrezovský hráč Miroslav Viazanko. Podbrezová má na 10. mieste tabuľky pred svojím nedeľňajším súperom štvorbodový náskok.

FORTUNA LIGA 2017/2018

20. kolo

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)
Góly: 59. S. Mráz, 73. J. Mihalík, ŽK: 41. E. Daniel, 78. Pikk (obaja Ružomberok), rozhodovali: Vlk – Žákech, Hrmo, 1971 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – I. Díaz, Pečovský, Škvarka – Jánošík, S. Mráz (87. Balaj), Kubík (57. J. Mihalík)
Ružomberok: Macík – J. Maslo, P. Maslo, Pikk – E. Daniel, Jonec, Qose, Kostadinov (83. D. Čapek) – Kunca (75. D. Takáč), Haskič, Gerec

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 45. Koscelník – 74. Čavrič, ŽK: 55. Holman (Slovan), rozhodovali: P. Hrčka – E. Weiss, Peter Kováč

Zostavy:
Michalovce: Kira – J. Carrillo, Kavka, M. Bednár – M. Šimčák, S. Danko (80. P. Kolesár), Žofčák (69. Niši), M. Kolesár, Koscelník – Regáli (87. Jankauskas) – Sulley
Slovan: Šulla – B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Chuchumis – L. Droppa – V. Savičevič (63. Rabiu), Holman – Čavrič, Šporar (63. Vittek), Hološko (77. Moha)

FC Nitra – AS Trenčín 1:1 (1:0) – hralo sa v Zlatých Moravciach
Góly: 36. Kotrík – 55. El Mahdioui, ŽK: 42. Steinhübel, 87. R. Križan (obaja Nitra), rozhodovali: I. Kružliak – B. Hancko, Pozor

Zostavy:
Nitra: Hroššo – R. Križan, Niba, Vencl, Kuník – A. Fábry (59. Miltosian), Kotrík, Kóňa, Steinhübel (90.+ Steinhübel), Charizopulos – R. Valenta (84. Ngeyitala)
Trenčín: Šemrinec – Čögley, Šulek, Keston, Lawrence – El Mahdioui – Zubairu, Ubbink – Gong, Mance (86. Čatakovič), Sleegers (73. Azango)

1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2) – hralo sa v Poprade
Góly: 18. D. Leško, 27. Wiezik, ŽK: 5. Dzurík, 37. D. Keresteš, 47. Petko, 74. Streňo, 80. Gatarič – 35. Bilič, 36. A. Baéz, 41. Viazanko, 60. L. Djordjevič, ČK: 58. Petko – 69. Viazanko obaja po 2. ŽK, rozhodovali: A. Somoláni – Chládek, Galo, 265 divákov

Zostavy:
Prešov: Lukáč – Bartek, Prikryl, Luberda, Kačala – Keresteš (68. Dupkala), Dzurík – Gatarič, Špyrka (46. Hošek), Petko – Streňo (88. Peter Katona)
Podbrezová: M. Kuciak – L. Djordjevič, Krivák, Bilič, Viazanko – A. Baéz, Njire – D. Leško (90.+ Mejri), M. Mikuš (71. Magda), Bernadina – Wiezik (89. J. Sedláček)

FK Senica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 66. Kalmár, 70. Pačinda, ŽK: 19. Ranko, 36. Sarpei, 75. L. Lupták – 39. Kalmár, 49. Koštrna, 73. Pačinda, ČK: 78. Pačinda (DAC) po 2. ŽK, rozhodovali: K. Horváth – Tomčík, Vorel

Zostavy:
Senica: Holec – Práznovský, Podhorin, Ranko – Sarpei (85. Šefčík), L. Lupták (83. J. Herrera), Zezinho, Brašeň – Chacón, Vaščák, Celis (65. Ďungel).
Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský – Pambou, M. Ljubičič, Kalmár (83. Herc), E. Davis (62. M. Divkovič) – R. Černák (86. M. Živkovič), Pačinda.

Viac k témam: Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra s Trenčínom nerozhodne, výhra Podbrezovej a Žilina doma bez ťažkostí zdolala Ružomberok © SITA Všetky práva vyhradené.