Nitra na úvod Tipsport ligy zvíťazila v repríze finále

Hokejisti Banskej Bystrice po dvoch tretinách viedli o gól, ale na úspech v Nitre to nestačilo.NITRA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Úradujúci slovenský hokejový majster HK Nitra vstúpil do Tipsport ligy 2016/2017 domácim víťazstvom 4:3 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Úvodný súboj 1. kola bol reprízou finále uplynulej sezóny, Nitrania vtedy uspeli 4:2 na zápasy. V piatkovom dueli pod Zoborom sa ako prví tešili z gólu hostia, v 23. min sa presadil Tomáš Surový. O sedem minút neskôr síce vyrovnal Peter König, ale zásluhou presného zásahu Petra Kafku boli „barani“ pred druhou prestávkou opäť na koni.

V záverečnej časti hry sa nitrianskym účastníkom Ligy majstrov 2016/2017 podarilo otočiť skóre vo svoj prospech gólmi Michala Krištofa a Juraja Štefanku – 3:2. Stotri sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zvýšil Krištof na 4:2, Banskobystričania vzápätí už len skorigovali výsledok gólom Maxima Matuškina.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 1. kolo – piatok:

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Góly: 30. P. König (H. Ručkay, Kutálek), 42. M. Krištof, 54. J. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. M. Krištof (Kutálek, Mezei) – 23. T. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matuškin), 59. Matuškin (T. Surový, Kafka)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Tvrdoň, M. Orolin, 2791 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – Chalupa, Bene, Piačka
Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Ťavoda, V. Mihálik, Ferleťák, Matuškin – Kafka, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Lamper, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Andrisík

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.