Niektoré horské priechody uzavreli pre nákladnú dopravu, cestári upozorňujú na poľadovicu

362865_dsc1679 676x448.jpg

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1 Východná – Važec, D3 Svrčinovec – Skalité, R3 Sedliacka Dubová – Široká a obchvat Trstenej, R4 obchvat Svidníka a R2 obchvat Tornale, kde je na vozovkách vrstva čerstvého až kašovitého snehu do troch centimetrov, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Na cestách je sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek západného a západnej časti stredného Slovenska je prevažne vlhký až mokrý, na ostatnom území prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, v okresoch Snina, Sobrance, Poprad, Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa miestami do piatich a v oblasti Haligoviec a Spišskej Starej Vsi na cestách III. triedy až do desiatich centimetrov.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, okrem HP Branisko, Podspády a Herlianske Sedlo, kde je čerstvý sneh do piatich centimetrov. HP Ďurďošík, Dargov, Kremnické Bane, Pezinská Baba, Chorepa, Biela Hora, Havran a Skýcov majú povrch vozoviek vlhký až mokrý.

Upozornenie pre vodičov

Na horskom priechode Besník sa vytvárajú snehové jazyky! Na cestách v okrese Komárno je poľadovica! Horský priechod Donovaly je prejazdný iba so snehovými reťazami a nákladná doprava nad 10 m celkovej dĺžky má prejazd zakázaný.

HP Donovaly uzavreli už aj pre osobnú dopravu, pričom prejazd je povolený len osobným motorovým vozidlám so snehovými reťazami až do odvolania, informuje operačné stredisko KR PZ Banská Bystrica. Pre dopravu nad 10 m celkovej dĺžky je uzavretý aj HP Šturec!

V okresoch Žilina, Čadca a Liptovský Mikuláš silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 m!

Výstraha pred snehovými jazykmi

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred vznikom snehových jazykov a závejov na celom severnom území Slovenska.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Viac k témam: horský priechod, poľadovica, Slovenská správa ciest, sneh, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré horské priechody uzavreli pre nákladnú dopravu, cestári upozorňujú na poľadovicu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články