Nemocnica v Trnave má upravený režim, chýbajú sestry

Z Fakultnej nemocnice v Trnave odišlo 56 sestier, môžu sa však kedykoľvek vrátiť.TRNAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Z Fakultnej nemocnice v Trnave odišlo na konci januára 56 sestier a pôrodných asistentiek, do konca februára chce odísť ďalších deväť. Nemocnica zatiaľ prijala šestnásť nových sestier, takže aktuálne ich chýba štyridsať. Hľadať ich chcú pomocou inzerátov, ale aj v spolupráci s úradom práce. Vedenie nezatvára dvere ani pred sestrami, ktoré odišli.

Odporúčame:

Fakultná nemocnica v Trnave funguje v upravenom režime

Žilinské OAIM nie je pre pacientov bezpečné, tvrdia sestry

„Pokiaľ by sa hlásili sestry naspäť, nemáme žiadny problém prijať ich. Samozrejme, budeme posudzovať kvalitu ich predchádzajúcej práce u nás, tiež zohľadníme prax a skúsenosti, tak ako je to štandardné pri prijímaní do zamestnania,“ povedal hovorca nemocnice Matúš Stračiak. Najviac výpovedí bolo z kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, gynekologicko – pôrodníckej kliniky a neurologického oddelenia.

Fakultná nemocnica v Trnave už asi dva týždne podľa Stračiaka funguje v upravenom režime bez sestier, ktoré podali výpovede. „Akútne stavy riešime ako predtým. Menšie zmeny môžu nastať pri plánovaných výkonoch, kde môžeme meniť program plánovaných operácií v rámci mesiaca. Zmeny sa však nedotknú komfortu pacienta,“ dodal hovorca. Zatiaľ nie je potrebné pacientov z Trnavy presúvať do iných nemocníc. Pre prípady hromadných nešťastí má nemocnica pripravené traumatologické plány, aby dokázala zvládnuť každú takúto situáciu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2016

Odporúčané články