Nemecký brankár Greiss si poriadne zavaril, páčilo sa mu prirovnanie Clintonovej ku Hitlerovi

KOLÍN NAD RÝNOM 12. mája (WebNoviny.sk) – Brankár nemeckej hokejovej reprezentácie na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži Thomas Greiss si zavaril.

Na sociálnej sieti instagram sa mu páčil príspevok, v ktorom je americká nedávna prezidentská kandidátka Hillary Clintonová prirovnávaná k Adolfovi Hitlerovi. Na obrázku bol vedľa fotky nacistického vodcu popis „nezatknutý, neodsúdený, rovnako nevinný ako Hillary„.

Voči takémuto konaniu sa okamžite ohradil šéf národného olympijského výboru Alfons Hörmann: „Každý, kto sa takto správa a takto hovorí, nemôže byť členom nášho tímu. Politický extrémizmus nemá so športom nič spoločné a v našom olympijskom tíme má nulovú toleranciu.

Greissa by prípadne vylúčenie z nemeckého olympijského tímu nemuselo mrzieť, keďže vedenie NHL, kde momentálne pôsobí v tíme New York Islanders, nehodlá pustiť hráčov na budúcoročné podujatie pod piatimi kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký brankár Greiss si poriadne zavaril, páčilo sa mu prirovnanie Clintonovej ku Hitlerovi © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2017

Odporúčané články