Nemecko vyšle k ruským hraniciam aj tanky Leopard 2

Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová na rokovaniach ministrov obrany NATO oznámila, že Berlín vyšle do Litvy 400 až 600 vojakov.BERLÍN 28. októbra (WebNoviny.sk) – Súčasťou mnohonárodného práporu NATO v Litve nebudú len nemeckí vojaci, ale aj nemecké tanky typu Leopard 2. Pre agentúru TASS to uviedol predstaviteľ nemeckého ministerstva obrany Thomas Früh.

„Padlo rozhodnutie o vyslaní tankov, ale nemôžeme ešte povedať, aký bude ich počet… O tom sa rozhodne na základe potrieb,“ povedal Früh. Tanky sa podľa neho zapoja aj do vojenských cvičení: „Hlavným cieľom bude demonštrovať ich prítomnosť.“

Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová v stredu na rokovaniach ministrov obrany NATO oznámila, že Berlín vyšle do Litvy 400 až 600 vojakov. Celkovo by malo pôsobiť v tamojšom prápore NATO 1000 vojakov, okrem Nemecka aj z Belgicka, Luxemburska, Holandska, Francúzska, Nórska a Chorvátska.

Leopard 2 je hlavným bojovým tankom nemeckej armády. Tieto tanky sú v službe od roku 1977. V súčasnosti dostáva armáda modernizovanú verziu – Leopard 2A7+. Nemecké ministerstvo obrany vlani oznámilo, že nakúpi 100 ďalších týchto tankov, čím sa ich počet v armáde zvýši na 328.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. októbra 2016

Odporúčané články