Nemecké úrady zakázali utečencom novoročné ohňostroje

Úrady sa okrem tráum, ktoré by mohla zábavná pyrotechnika utečencom vyvolať, obávali tiež toho, že by v centrách došlo k požiarom či zraneniam.Berlín 29. decembra (WebNoviny.sk) – Úrady v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zakázali utečencom odpaľovať na Silvestra zábavnú pyrotechniku. Čiastočne sa tak rozhodli pre to, aby tak nespôsobili psychickú traumu tým, ktorí utiekli z vojnových konfliktov. Informovali o tom dnes agentúry Reuters a AP.

Úradné pokyny vydala správa regiónu Arnsberg, do ktorého patria aj veľké mestá ako Bochum a Dortmund, a to vo viacerých jazykoch. Zakázala nimi predaj rakiet a petárd obyvateľom utečeneckých centier, povedal hovorca regionálnej správy.

Miestni požiarnici zároveň obyvateľom Arnsbergu odporučili prehodnotiť akékoľvek odpaľovanie ohňostrojov, aby tak utečencom z vojnových a konfliktných zón nepripomínali nepríjemné zážitky.

Odpaľovanie ohňostrojov na privítanie začiatku nového roka je v Nemecku tradične veľkolepou udalosťou, pričom prehliadka z berlínskej Brandenburskej brány je naživo vysielaná v televízii. Nemci na zábavnú pyrotechniku v tomto období minú podľa údajov zábavného priemyslu približne 120 miliónov eur, dodal Reuters.

Zákazy teraz hlásia pútače umiestnené na budovách utečeneckých centier. Úrady sa okrem tráum, ktoré by mohla zábavná pyrotechnika utečencom vyvolať, obávali tiež toho, že by v centrách došlo k požiarom či zraneniam.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2015

Odporúčané články