Nemci zasahovali proti osobám, čo verbovali pre islamistov

Tri osoby sú podozrivé, že od januára do júla 2015 verbovali mladých mužov pre tzv. Islamský štát do bojov v Sýrii a Iraku.DÜSSELDORF 10. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia podnikla v stredu ráno razie proti trom predpokladaným islamským extrémistom v niekoľkých mestách na západe krajiny, informovala agentúra DPA.

Polícia potvrdila záťahy v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko. Okrem iného sa uskutočnili v Duisburgu, Dortmunde, Hildesheime a Tönisvorste, uviedla stránka denníka Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ).

Spomínané tri osoby sú podozrivé, že od januára do júla 2015 verbovali mladých mužov pre tzv. Islamský štát (IS) do bojov v Sýrii a Iraku, povedala agentúre DPA hovorkyňa Spolkovej prokuratúry v Karlsruhe. Jeden z islamistov mal IS podporovať finančne i logisticky.

Odporúčame:

Nemci zadržali údajného popredného člena Islamského štátu

Na policajnej akcii sa podľa WAZ zúčastnilo viac ako 150 mužov zákona. Počas nej nebol nikto zadržaný. K záťahom došlo po tom, čo polícia v spolkovej krajine Porýnie-Falcko zadržala v utorok 24-ročného sýrskeho žiadateľa o azyl, ktorý údajne môže byť vysokopostaveným členom teroristickej organizácie.

Informácia o podozrivom súvisela údajne s hrozbou namierenou proti najvyššej nemeckej futbalovej lige. Podľa nemeckých vyšetrovateľov existovala hrozba teroristického útoku počas zápasov Bundesligy, ktoré sa začínajú koncom augusta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články