Nemci chytili Sýrčanov, čo boli spojení s útočníkmi z Paríža

Mužov vo veku 17, 18 a 26 rokov zadržali dnes skoro ráno v rámci série razií v severonemeckom Šlezvicku-Holštajnsku a obviňujú ich, že ich do Nemecka ako utečencov vyslala džihádistická skupina Islamský štát. BERLÍN 13. septembra (WebNoviny.sk) – Traja Sýrčania, ktorých zadržali v Nemecku pre podozrenie z terorizmu, boli podľa doterajšieho vyšetrovania spojení s páchateľmi vlaňajších útokov z Paríža. Uviedol to nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere. Podľa jeho slov mohli tvoriť tzv. spiacu bunku, píše agentúra DPA.

Mužov vo veku 17, 18 a 26 rokov zadržali v utorok skoro ráno v rámci série razií v severonemeckom Šlezvicku-Holštajnsku a obviňujú ich, že ich do Nemecka ako utečencov vyslala džihádistická skupina Islamský štát (IS) „buď vykonať zverenú úlohu, alebo čakať na ďalšie inštrukcie“.

De Maiziere novinárom v Berlíne povedal, že trojica Sýrčanov na cestu do Nemecka využila zjavne tú istú organizáciu prevádzačov ako niektorí z atentátnikov z Paríža, pričom dostala aj pasy z tej istej výrobne.

Mužov nemeckí vyšetrovatelia sledovali niekoľko mesiacov, potvrdil minister s tým, že nič nenaznačuje, že by boli mali konkrétne plány na útok. Troch zadržaných ešte dnes dopoludnia previezli letecky z Hamburgu do Karlsruhe, kde sídli spolková prokuratúra, ktorá ich vyšetruje oficiálne pre podozrenie z členstva v teroristickej organizácii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. septembra 2016

Odporúčané články