Národný žrebčín Topoľčianky v pondelok otvorí svoje brány pre verejnosť

NITRA 6. mája (WebNoviny.sk) – Národný žrebčín Topoľčianky sa chce tento rok viac otvoriť verejnosti. Po tradičnom Dni otvorených dverí, ktorý bol 1. mája, otvorí svoje brány pre verejnosť aj na ďalší sviatok 8. mája. V rámci akcie zo série podujatí so spoločným názvom Rodinné výlety v Národnom žrebčíne sprístupní priestory jazdiarne od 14:00 do 17:00, zabezpečené bude aj občerstvenie, syrové špeciality zo salaša a predaj suvenírov s tematikou koní.

Národný žrebčín Topoľčianky sa v posledných rokoch stal obľúbeným turistickým miestom, ročne ho navštívi viac ako 50 000 turistov z domova a zo zahraničia. „Aj preto sa vedenie Národného žrebčína rozhodlo zaradiť do svojho kalendára v sezóne 2017 čo najviac atraktívnych podujatí pre odbornú i laickú verejnosť. Počas štátnych sviatkov a víkendov si na svoje prídu milovníci jazdeckého športu, ale aj rodiny s deťmi, pre ktoré sú naplánované podujatia ako Rodinné výlety v Národnom žrebčíne či Rozlúčka s letom,“ informuje žrebčín.

Počas letných mesiacov sú v pláne dostihy, Cena Národného žrebčína – parkúrové preteky, Majstrovstvá Slovenska v drezúrnom jazdení či Národné záprahové preteky. Krásu a inteligenciu šľachtica medzi koňmi – lipicana budú môcť návštevníci obdivovať počas medzinárodného lipicanského pohára Lipican Cup v drezúrnom jazdení. Do Topoľčianok zavíta špička svetových žrebčínov, ktorí sa zaoberajú chovom tohto vzácneho barokového plemena koní.

Viac k témam: Národný žrebčín Topoľčianky
Zdroj: Webnoviny.sk – Národný žrebčín Topoľčianky v pondelok otvorí svoje brány pre verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2017

Odporúčané články