Najvernejší po voľbách ostali voliči Kotlebovej ĽSNS

Prieskum verejnej mienky agentúry AKO s.r.o.BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Tú istú politickú stranu, ktorú voliči volili počas parlamentných volieb v marci tohto roka, by volilo 78,7 percenta voličov aj mesiac po voľbách. Najviac pôvodných voličov, až 93,8 percenta, by aj po mesiaci volilo stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra AKO v dňoch 4. až 7. apríla.

Výberovú vzorku tvorilo tisíc respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti a kraja. Z pôvodných voličov, ktorí sa zúčastnili na parlamentných voľbách v marci, by 18,43 percenta volilo už inú stranu a 2,87 percenta nevie, koho by teraz volilo.

Odporúčame:

Najspokojnejší s postupom strany po voľbách sú voliči Smeru

Na druhom mieste v prieskume, v ktorom sa respondentov pýtali: „Volili by ste teraz rovnakú stranu, akú ste volili pred mesiacom vo voľbách? Ktorú stranu alebo hnutie by ste volili teraz?“ skončila strana Smer-SD, ktorú by opäť volilo 91,1 percenta pôvodných voličov.

Stranu SMK by aj mesiac po voľbách volilo 90,6 percenta voličov. Nasledujú strany SNS (88 %), SaS (86,6 %), Most-Híd (84,3 %) a KDH (81,1 %). Parlamentné strany Sme rodina – Boris Kollár by volilo 72 percent pôvodných voličov, OĽaNO – NOVA 64,4 percenta voličov. Najmenej pôvodných voličov by volilo stranu #Sieť, iba 30 percent.

Bývalí voliči Smeru-SD, ktorí by sa rozhodli nedať tejto strane hlas mesiac po parlamentných voľbách by s najväčšou pravdepodobnosťou hlasovali za SNS, rovnako by sa rozhodli aj pôvodní voliči strán SaS a Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Pôvodní voliči OĽaNO – NOVA, Most-Híd a KDH by hlasovali za SaS. Bývalí voliči SNS by dnes volili stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Voliči Sme rodina – Boris Kollár by dnes s najväčšou pravdepodobnosťou volili strany SNS, SaS a Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Pôvodní voliči #Siete by svoje hlasy dali stranám SaS, OĽaNO – NOVA, KDH, Smer-SD a Sme rodina – Boris Kollár. Pôvodní voliči SMK by sa zrejme na voľbách nezúčastnili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2016

Odporúčané články