Najslabší v NBA vystrašil najsilnejšieho, Cleveland uspel

Prvé „veľké“ víťazstvo vo funkcii kouča Clevelandu dosiahol Tyronn Lue.

NEW YORK 31. januára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Philadelphie nazbierali v tejto sezóne NBA iba sedem víťazstiev, ale v sobotu neboli ďaleko od ôsmeho a najcennejšieho – skalpu majstrovského Golden State.

V súboji s obhajcom titulu síce tri štvrtiny ťahali za kratší koniec, lenže v poslednej predviedli takmer dokonalú stíhaciu jazdu a 22 sekúnd pred koncom vyrovnali na 105:105. Až v záverečných stotinách Harrison Barnes trojkou strhol víťazstvo na stranu Warriors. Tréner 76ers Brett Brown priznal, že pri poslednej akcii sa nesmel k strele dostať Stephen Curry: „Hocikto iný, len nie MVP.“ Tímu napokon táto stratégia vyšla, ale aj tak nedosiahol ani na predĺženie. Hostia vyhrali 43. duel v ročníku.

Toronto naposledy utvorilo klubový rekord v počte víťazstiev v neprerušenom slede a v sobotu ho triumfom nad Detroitom 111:107 natiahlo na jedenásť stretnutí. Hoci Raptors viedli od úvodu do konca zápasu, kouč Dwane Casey nejasal. „Musíme si vážiť možnosť hrať doma a postarať sa fanúšikom o kvalitný basketbal. V poslednej štvrtine ho nevideli. Dostali sme 35 bodov, predviedli sme straty a nekoncentrovanosť. Možno sme vyhrali jedenásť zápasov v sérii, ale s takým prístupom ako v záverečnej dvanásťminútovke ich môžeme prehrať osem za sebou. Dúfajme, že si z toho vezmeme ponaučenie,“ soptil kormidelník druhého tímu Východnej konferencie.

Prvé „veľké“ víťazstvo vo funkcii kouča Clevelandu dosiahol Tyronn Lue, o čo sa postarala trojica LeBron James (29 bodov), Kevin Love a Kyrie Irving (obaja po 21). „Veľká trojka zabrala, čo nám dodáva vieru, že dokážeme zdolať aj taký skvelý tím ako San Antonio,“ povedal Lue po víťazstve lídra Východnej konferencie nad druhým mužstvom Západnej 117:103.

Philadelphia – Golden State 105:108 (28:34, 26:39, 18:18, 33:17)
Najviac bodov: Canaan 18 (5 trojok), I. Smith 16, J. Okafor 13 – K. Thompson 32, Stephen Curry 23 (5 trojok), H. Barnes 11

Toronto – Detroit 111:107 (26:17, 29:30, 26:25, 30:35)
Najviac bodov: DeRozan 29, Lowry 18, Joseph 16 – Jennings 22 (5 trojok), Caldwell-Pope 15, Marcus Morris a R. Jackson po 13

Indiana – Denver 109:105 po predĺžení (35:27, 24:24, 21:32, 19:16 – 10:6)
Najviac bodov: Ellis 32, J. Hill 20, George 19 – Gallinari 23, G. Harris 18, Jokič (11 doskokov) a Faried (12 doskokov) po 16

New Orleans – Brooklyn 105:103 (16:22, 28:29, 27:15, 34:37)
Najviac bodov: Jrue Holiday 26, R. Anderson 24 (5 trojok), A. Davis 20 (16 doskokov) – B. Lopez 33 (10 doskokov), Ellington 18 (5 trojok), T. Young 16

Houston – Washington 122:123 (32:28, 30:31, 26:31, 34:33)
Najviac bodov: Harden 40 (6 trojok, 11 asistencií), D. Howard 20, Ariza 17 – Wall 19 (13 asistencií), Sessions 17, Dudley 16

Memphis – Sacramento 121:117 (36:22, 29:29, 27:26, 29:40)
Najviac bodov: J. Green 29, M. Gasol 22, C. Lee 18 – Gay 21, D. Collison 20, Cousins (14 doskokov) a Casspi po 17

Cleveland – San Antonio 117:103 (37:30, 29:19, 26:27, 25:27)
Najviac bodov: L. James 29, Love (11 doskokov) a Irving po 21 – K. Leonard 24, Aldridge 15, T. Parker 13