Najlepšími Slovákmi na šampionáte boli J. Hudáček, Čerešňák a Miklík

KOLÍN NAD RÝNOM 17. mája (WebNoviny.sk) – Najproduktívnejším hráčom slovenskej hokejovej reprezentácie na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku sa stal útočník Michel Miklík, ktorý v siedmich zápasoch nazbieral päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Spolu s brankárom Júliusom Hudáčkom a obrancom Petrom Čerešňákom ho vyhlásili za najlepšieho hráča tímu SR na MS 2017.

Štyri body za štyri asistencie zaznamenal kapitán Vladimír Dravecký, tri body si pripísali spomenutý Čerešňák (1+2), Libor Hudáček (2+1) a Marcel Haščák (0+3).

Najvyťaženejším korčuliarom mužstva SR bol obranca Čerešňák, ktorý priemerne strávil na ľade 19:22 min na zápas. Takmer 80 percent času slovenskej reprezentácie na MS bol v bránke Július Hudáček, zvyšok si podelili Ján Laco a Jaroslav Janus.

87 Marcel Haščák 7 0 3 3 0 -2 0 0 0 20 0 130:40 18:40

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, počet odohraných zápasov, góly, asistencie, body, trestné minúty, +/-, víťazné góly, góly v presilovkách, góly v oslabeniach, strely, úspešnosť streľby, celkový čas na MS, priemerný čas na ľade na jeden zápas

BRANKÁRI

32 Jaroslav Janus 2 1 32:56 0 26 26 100,00 0,00 0 0 0

33 Július Hudáček 7 6 338:00 4 130 154 84,42 4,26 0 1 5

50 Ján Laco 5 1 56:45 3 19 22 86,36 3,17 0 0 1

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, zápasy, zápasy na ľade, odchytané minúty, inkasované góly, úspešné zákroky, celkový počet striel, úspešnosť zásahov, priemer inkasovaný gólov na jeden zápas, samostatné nájazdy, víťazstvá, prehry

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Najlepšími Slovákmi na šampionáte boli J. Hudáček, Čerešňák a Miklík © SITA Všetky práva vyhradené.