Najbližšie kolo Fortuna ligy bude venované všetkým mamám

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Spolu s desiatkami ďalších krajín sa aj na Slovensku oslavuje v druhú májovú nedeľu Deň matiek, v roku 2017 to bude 14. mája.

Bude sa aj pomáhať

Tento sviatok si pripomenú aj futbalisti, a to v rámci zápasov najbližšieho 31. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy, ktoré sa uskutočnia od piatka do nedele (12. – 14. 5.).

„Chceme symbolicky poďakovať našim mamičkám, zároveň však opäť budeme aj pomáhať,“ naznačil v tlačovej správe motívy najbližšieho fortunaligového kola prezident riadiacej organizácie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák.

Karafiáty na štadiónoch

Na piatich štadiónoch v Bratislave, Trnave, Žiline, Ružomberku a Dunajskej Strede si fanúšikovia budú môcť za symbolickú sumu kúpiť červené a biele karafiáty, ktorými potom môžu obdarovať svoje mamy či iné blízke dámy. Výťažok z akcie poputuje na dobročinné účely.

„V decembrových Adventných kolách každý klub podporil konkrétny charitatívny projekt vo svojom regióne, vďaka Veľkonočnej nádielke sme zasa športovým vybavením pomohli deťom z detských domovov či sociálne slabšieho prostredia. Teraz vyberie Nadácia Únie ligových klubov – Naša liga po ukončení zbierky prijímateľa vyzbieranej sumy. Sme radi, že sa tieto projekty našej ligy stretávajú s mimoriadne pozitívnou odozvou a už teraz uvažujeme o tom, čo vo veľmi dôležitej oblasti spoločenskej zodpovednosti pripravíme v nasledujúcej sezóne Fortuna ligy,“ povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Fortuna liga – program 31. kola:

Piatok 12. mája – o 19.00 h:
ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov (rozhodujú: R. Weiss – Hancko, Peter Kováč)

Sobota 13. mája – o 19.00 h:
FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce (Valášek – Pozor, Lieskovský), MŠK Žilina – FK Senica (Ziemba – Balko, Súkeníková), MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (Kráľovič – Ferenc, Roszbeck)

Nedeľa 14. mája – o 14.20 h:
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová (Pavlík – Slyško, E. Weiss)

Viac k témam: deň matiek, Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Najbližšie kolo Fortuna ligy bude venované všetkým mamám © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2017

Odporúčané články