Nádherný rok po každej stránke, bilancuje Peter Sagan

Víťaz Peter Sagan chýbal na slávnosti Športovec roka 2015.BRATISLAVA 23. decembra (WebNoviny.sk) – Od zisku titulu majstra sveta v Richmonde uplynuli tri mesiace a odvtedy zbiera jedno ocenenie za druhým. Doma aj v zahraničí, od odborníkov či fanúšikov, v reálnej prítomnosti či na internete.

Najnovšie cyklistovi Petrovi Saganovi (25) pribudol do zbierky druhý výročný titul v ankete Klubu športových redaktorov o najlepšieho športovca Slovenska. „Bol to nádherný rok po každej stránke – športovej aj súkromnej. Obhajoba zeleného dresu na Tour de France, majster sveta a svadba s milovanou Katkou. Stihli sme aj krátku dovolenku,“ bilancoval Peter Sagan v rozhovore pre denník Pravda.

Odporúčame:

Sagan je športovým kráľom, najlepším kolektívom futbalisti

Video: Top 10 momentov Petra Sagana z tejto sezóny

Saganov rok 2015 nebol len o víťazstvách, ale spočiatku v drese nového zamestnávateľa Tinkoff-Saxo (momentálne už len Tinkoff) aj o nenaplnených ambíciách v jarných klasikách. Potom však prišlo nečakané víťazstvo na pretekoch Okolo Kalifornie, skvelé výkony na Tour de France umocnené piatimi druhými miestami v etapách a štvrtým ziskom zeleného trička pre víťaza súťaže aktivity, trochu smoly pri zrážke s bezohľadným motorkárom na Vuelte a napokon triumfálny záver po sólojazde na MS v Richmonde.

Obrazom: Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France 2015

„Je to stále skvelý pocit, pretože majstrom sveta môže byť len jeden. Či sa zmenil môj život? Určite to je a bude ešte o väčšej zodpovednosti, pretože teraz sa budú na mňa upierať všetky oči, predovšetkým odborníkov a kritikov,“ pokračoval Sagan.

Obrazom: Peter Sagan sa stal majstrom sveta

Víťaz chýbal na utorkovej slávnosti vyhlasovania najlepších športovcov v novostavbe Slovenského národného divadla v Bratislave. Saganov otec Ľubomír syna ospravedlnil, že na Slovensku sa zastavil len na krátky čas a v predvianočnom čase dal prednosť rodine. „Má veľa povinností, o pár dní ho čaká ďalšie vyhlasovanie,“ povedal Sagan st. zjavne narážajúc na galavečer cyklistov, ktorý sa uskutoční 28. decembra. „Každé ocenenie je príjemné a povzbudí do ďalšej práce. Je to pocta. Ďakujem za všetky hlasy, ktoré som dostal,“ dodal Peter Sagan pre Pravdu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. decembra 2015

Odporúčané články