Nadal o Djokovičovi: Nepoznám nikoho, kto by hral takto

‚Cítil som, že som tak blízko k dokonalosti, ako sa len dá,‘ povedal srbský líder svetového rebríčka po finálovom triumfe 6:1, 6:2 v katarskej Dauhe.DAUHA 10. januára (WebNoviny.sk) – Srbský líder svetového rebríčka Novak Djokovič počas medzisezónnej prestávky neprišiel o nič zo svojej až ohurujúcej momentálnej prevahy nad zvyškom tenisového sveta. V sobotňajšom finále dvojhry v katarskej Dauhe vyklepal bývalú jednotku renkingu Rafaela Nadala 6:1, 6:2, Španiela tým pomkol k superlatívom.

„Analýza zápasu je jednoduchá. Hral som proti súperovi, ktorý všetko robil perfektne. Nepoznám nikoho, kto by niekedy hral tenis takto. Odkedy sa pohybujem v tomto odvetví, nevidel som žiadneho tenistu hrať na takejto úrovni. Gratulujem mu teda a to je celé,“ uznal Nadal podľa webu Asociácie tenisových profesionálov (ATP) a dodal: „Ak je niekto lepší ako vy, akceptujete to a pracujete na progrese. Nie som frustrovaný. Vnímam veci veľmi jasne a vždy som úprimný. On dnes bol bez pochýb lepší ako ja.“

Djokovič uznal, že sám seba nadchol: „Cítil som, že som tak blízko k dokonalosti, ako sa len dá. Od prvej do poslednej loptičky sa mi darilo presadzovať moje zámery, stratégiu a to, na čo som sa pripravoval. Podmienky boli v môj prospech. Sú dni, keď vidíte tenisovú loptičku veľkú ako melón, a toto bol jeden z nich.“

Dvadsaťosemročný Belehradčan Djokovič bol vo svojom 16. finále v rade, čím sa priblížil k prvým dvom v tejto štatistike v tzv. otvorenej ére: Čechovi Ivanovi Lendlovi (18) a Švajčiarovi Rogerovi Federerovi (17). „Nole“ naposledy zakopol v skoršej fáze niektorého z turnajov vlani práve v Dauhe, kde ho už vo štvrťfinále vyradil Chorvát Ivo Karlovič.

Zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu Djokovič upravil v bilancii proti o rok staršiemu Nadalovi na 24:23, vedie nad ním prvý raz. Ich rivalita je kvantitatívne najhojnejšia v Open Ere. Najbližšie Španielovo finále bude 100. v jeho kariére (67:32). Srb dobyl svoj jubilejný 60. singlový titul na hlavnej profesionálnej úrovni.

Djokovič má v súvislosti s melbournskými grandslamovými Australian Open (18. – 31. januára) stávkový kurz 1,8 (spoločnosť William Hill) na to, že získa svoju 6. vrcholnú trofej na južnej pologuli po sezónach 2008, 2011, 2012, 2013 a 2015. Nadal stojí 13, je štvrtým favoritom za Britom Andym Murraym (6,5) a spomenutým Federerom (9).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2016

Odporúčané články