Na vozovkách v Prešovskom kraji sa vytvorila vrstva kašovitého snehu, polícia uzavrela iba jednu cestu

395487_presov 676x403.jpg

PREŠOV 2. januára (WebNoviny.sk) – Na cestách na území Prešovského kraja sa vďaka pretrvávajúcemu sneženiu vytvorila vrstva kašovitého snehu. Napriek tomu sú cesty zjazdné. Cestári majú aktuálne vo výkone 87 sypačov.

Zníženie rýchlosti

Ako agentúru SITA informoval Jaroslav Štofko z dispečingu Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, z dôvodu tvorby snehových jazykov a závejov polícia uzavrela iba cestu 3. triedy zo Štrby do Šuňavy (okres Poprad).

Ostatné cesty sú zjazdné. Na vozovke sa nachádza vrstva kašovitého alebo utlačeného posypaného snehu do troch až piatich centimetrov. „Odporúčam vodičom znížiť rýchlosť, využívať zimné pneumatiky a na horských priechodoch aj reťaze,“ uviedol Štofko.

Za posledných 24 hodín cestári v kraji posypali spolu vyše 9 000 kilometrov a prepluhovali viac ako 9 850 kilometrov ciest. Na posyp využili 925 ton drvy a 659 ton soli. Vo výkone bolo 102 vozidiel.

Výstrahy sú platné

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okresy Medzilaborce, Stropkov, Svidník, Bardejov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča výstrahu 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Všetky výstrahy sú platné až do štvrtkovej polnoci.

Pre okresy Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa platí výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách v polohách nad 1 500 m.n.m a snežením, pri ktorom sa miestami očakáva napadnutie 30-50 cm nového snehu. Do štvrtkového poludnia platí aj výstraha 2. stupňa pred vetrom na hrebeni Tatier a Nízkych Tatier, kde sa očakáva výskyt silného vetra v nárazoch s rýchlosťou 135 – 160 km/h.

Viac k témam: cesty, správy z ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na vozovkách v Prešovskom kraji sa vytvorila vrstva kašovitého snehu, polícia uzavrela iba jednu cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články