Na súostroví Galapágy zakázali používať zábavnú pyrotechniku, chcú ochrániť prírodu

362804_thinkstockphotos 622798210 676x433.jpg

LIMA 29. decembra (WebNoviny.sk) – Ekvádorská vláda zakázala tento rok na Silvestra na súostroví Galapágy používať akúkoľvek zábavnú pyrotechniku, ktorá produkuje hluk.

Dôvodom je, že bujaré oslavy príchodu Nového roku, ktoré sú typické pre všetky stredo a juhoamerické krajiny, tu narúšajú pravidelný rytmus prírody a začínajú ohrozovať raritné populácie živočíchov, ktoré nemožno nájsť nikde inde na svete. Okrem iných ide tučniaka galapágskeho, ktorý je jediným druhom tučniaka žijúcim na rovníku, leguána morského či korytnačku sloniu.

O zákaze informovala na Twitteri šéfka ekvádorskej vládnej agentúry pre Galapágy Lorena Tapia. „Je to darček pre Ekvádor a pre celý svet,“ napísala.

Zákaz hlučnej pyrotechniky sa týka všetkých trinástich hlavných ostrovov aj sedemnástich ostrovčekov, ktoré patria k súostroviu. Silvestrovská pyrotechnika, ktorá nevydáva žiadny hluk, sa môže používať.

Viac k témam: Galapágy, pyrotechnika, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súostroví Galapágy zakázali používať zábavnú pyrotechniku, chcú ochrániť prírodu © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2018

Odporúčané články