Na strednom Slovensku sa zrútil záchranársky vrtuľník

V katastri obce Strelníky v okrese Banská Bystrica sa zrútil záchranársky vrtuľník – na palube boli traja členovia posádky a pacient.BANSKÁ BYSRICA 8. septembra (WebNoviny.sk) – Na strednom Slovensku v lokalite Strelníky pri Banskej Bystrici sa zrútil záchranársky vrtuľník.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosť Air Transport Europe Zuzana Hopjaková posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad letela v stredu v neskorých večerných hodinách do lokality obce Strelníky v okrese Banská Bystrica s cieľom záchrany pacienta po páde z výšky.

„Po dosiahnutí miesta nehody a naloženia pacienta na palubu vzlietol vrtuľník smerom do banskobystrickej nemocnice. Po odlete z miesta udalosti sa dispečingu ATE nepodarilo nadviazať žiaden ďalší kontakt s posádkou. Následne boli aktivované príslušné záchranárske zložky, ktoré po nezvestnom vrtuľníku pátrali v ťažko dostupnom teréne niekoľko hodín,“ uviedla Hopjaková.

Prvé trosky vrthuľníka boli nájdené vo štvrtok v skorých ranných hodinách. „Na palube vrtuľníka Bell 429 s poznávacou značkou OM-ATR sa nachádzali traja členovia posádky a pacient,“ povedala Hopjaková s tým, že záchranárske práce na mieste aj naďalej pokračujú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. septembra 2016

Odporúčané články