Na stavbu stožiara pred parlamentom môžu prispieť aj Slováci, niektorí údajne prejavili záujem

419436_gettyimages 1069756882 676x451.jpg

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Stavba vlajkového stožiara, ktorý by mal stáť pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), zaznamenala pozitívne ohlasy v radoch občanov. Niektorí z nich údajne prejavili záujem darovať peniaze na stavbu dôstojného osadenia najväčšej slovenskej štátnej vlajky.

„To, že sa k predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi a vedúcemu K NR SR Danielovi Guspanovi chcú pridať aj občania a spolupodieľať sa na financovaní unikátneho symbolu slovenskej štátnosti nás teší,“ píše Kancelária NR SR a zároveň dodáva, že zverejnili číslo účtu, na ktoré by mohli Slováci prispieť ľubovolnou sumou. Záujemcovia môžu podrobné informácie nájsť na webovej stránke Kancelárie NR SR.

Nad hradným kopcom by sa mal týčiť 30-metrový vlajkový stožiar. Ako informoval predseda Národnej rady SR Andrej Danko, výstavba stožiara pred budovou Národnej rady SR nie je pretekmi s veľkosťou iných stožiarov, ide o to, aby Slovensko malo svoj stožiar.

Na stavbu zároveň prispel deviatimi tisícmi eur. Zemné práce stoja 16-tisíc bez DPH, ďalšie časti vyjdú na 38-tisíc. Dodal, že ešte pred výstavbou 30-metrového stožiaru kontaktovali všetky zodpovedné úrady, vrátane pamiatkárov. Tento proces trval rok, dodal. Bude rád, ak sa stožiar podarí dokončiť 1. septembra.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR), SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Na stavbu stožiara pred parlamentom môžu prispieť aj Slováci, niektorí údajne prejavili záujem © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2019

Odporúčané články