Na Slovensku by mohli investori preinvestovať až 2,7 miliardy eur, uviedol minister hospodárstva Peter Žiga

396048_peter ziga 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – O Slovensko sa stále zaujímajú investori. V rozhovore pre portál vEnergetike.sk to uviedol minister hospodárstva Peter Žiga. „Stále registrujeme silný záujem investorov o Slovensko. Aktuálne je rozpracovaných približne 70 projektov v hodnote 2,7 miliardy eur,“ povedal minister.

Vďaka novým investičným projektom by mohlo vzniknúť približne 24 tisíc nových pracovných miest. „Polovica z nich sa týka priamo najmenej rozvinutých okresov. Na východ by mohlo smerovať až 44 projektov, teda až 63 %. Rokuje sa aj o investíciách veľkého rozsahu, ale aj o investíciách s výskumom a vývojom,“ konštatoval minister.

V roku 2018 uzatvorilo ministerstvo hospodárstva spolu so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) 34 investičných projektov, ktoré majú potenciál vytvoriť približne 4 850 nových priamych pracovných miest a sumárna výška investícií by mala dosiahnuť skoro 350 miliónov eur. Až v 19 prípadoch išlo o zriadenie nových prevádzok a v 15 prípadoch o expanzné projekty.

Viac k témam: Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Žiga
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku by mohli investori preinvestovať až 2,7 miliardy eur, uviedol minister hospodárstva Peter Žiga © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články