Na policajtov v Berlíne zaútočil ozbrojený muž, obyvateľov vydesila streľba

BERLÍN 27. apríla (WebNoviny.sk) – Streľba v Berlíne, informácie o ktorej najskôr vydesili obyvateľov nemeckej metropoly, bola dôsledkom konania 27-ročného muža, rodáka z Mníchova, ktorý na parkovisku pred nemocnicou v štvrti Kreuzberg namieril pištoľ na policajnú hliadku.

Policajti, ktorí predtým zasahovali v jednej z obchodných prevádzok nemocnice kvôli krádeži, sa s mužom predtým nestretli. Ich výzvy na zloženie zbrane však zmäteno hovoriaci ozbrojenec negoval a neustále mieril na policajtov, z ktorých jeden napokon použil služobnú zbraň a útočníka postrelil do dolnej končatiny.

Ozbrojenca neodkladne previezli na chirurgiu, kde ho operovali, nenachádzal sa však v ohrození života.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia zadržala ozbrojeného muža neďaleko sídla parlamentu v Londýne (video)

Aj nemecké médiá vrátane lokálnych berlínskych zatiaľ nepriniesli bližšie informácie o motíve činu, ani o identite útočníka s výnimkou poznámky, že pre políciu bol už známy pre ilegálne ozbrojovanie sa.

Na mieste činu sa aj v skorých večerných hodinách nachádzalo podľa internetových vydaní denníkov Der Tagesspiegel a Berliner Zeitung osem policajných vozidiel a asi tri desiatky príslušníkov policajného zboru. Situácia v nemocnici sa však vracia už do normálu a postupne to bude možné povedať aj o jej okolí.

Viac k témam: Nemecko, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Na policajtov v Berlíne zaútočil ozbrojený muž, obyvateľov vydesila streľba © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2017

Odporúčané články